Partneři

Hlavní partneři

Zebra Technologies

Zebra pomáhá těm, kteří jsou v předních liniích v oblasti maloobchodu, zdravotnictví, dopravy a logistiky, výrobních a dalších průmyslových odvětví, aby dosáhli špičkové výkonnosti – hranice, která se promítá do spokojenosti zákazníků, dobrých výsledků pacienta a vynikajících obchodních výsledků. Stále více se naše produkty, software, služby, analytika a řešení používají k inteligentnímu připojení vašich lidí, majetku a dat. Díky desetiletím zkušeností v průmyslu navrhujeme řešení s ohledem na uživatele a pracovní místa, která vám poskytují nejlepšího průvodce k tvorbě kritických obchodních rozhodnutí.

Partneři

AIM PARTNERS

AIM PARTNERS poskytuje služby interim & projektového managementu a poradenství v oblasti supply chain, logistiky a výroby.  

Máme bohaté zkušenosti a know-how získané během spolupráce s nejúspěšnějšími firmami jako je např. Magna, Kostal Group, Škoda Auto, Saint Gobain nebo Continental.  

Pomáháme vám digitalizovat procesy s využitím ověřených postupů a praktických metod. Připravíme řešení, které je komplexní, trvale udržitelné a v souladu s principy štíhlé výroby a koncepce Průmyslu 4.0

We know how to apply it!

Asprova

Asprova poskytuje celosvětově nejúspěšnější softwarová řešení pro pokročilé plánování (Advanced Planning and Scheduling – APS) a plánování dodavatelského řetězce (Supply Chain Planning – SCP). Asprova APS je nástrojem pro výrobní společnosti, který splňuje širokou škálu požadavků ze všech průmyslových odvětví. Při vývoji systému pro detailní plánování byly v uplynulých 30 letech intenzivně využívány zkušenosti ze štíhlé výroby světové úrovně. Výsledkem je, že pomocí standardních funkcí Asprova lze modelovat jakýkoli komplexní výrobní úkol. Systém Asprova lze implementovat bez programování a bezproblémově se integruje do stávajícího IT. Asprova synchronizuje a optimalizuje všechny procesy v celém hodnotovém řetězci. Úspěšnost implementace měřená enormním nárůstem efektivity navzdory plánování složitých procesů je důvodem, proč se na Asprovu spoléhá více než 60 % japonských výrobních společností a 3200 zákazníků po celém světě.

Bayern Innovativ

Bayern Innovativ se zabývá managementem znalostí a působí jako iniciátor a akcelerátor inovací v Bavorsku. Propojuje podnikovou sféru, výzkum a politiku s oborovými, technologickými a partnerskými sítěmi, a společně s nimi vytváří regionální cluster Thinknet Bayern, který propojuje více než 75 000 odborníků. Výsledkem je dynamický transfer znalostí v oblastech, jako jsou digitalizace, energetika, zdravotnictví, materiálové inženýrství, výroba, mobilita, ale i kulturní a kreativní odvětví.

Společnost Bayern Innovativ GmbH pomáhá také malým a středním podnikům, zejména prostřednictvím inovačních projektů. Zajišťuje moderní řízení technologií a inovací a poskytuje podporu v oblasti patentových řízení a programů financování. Nabídku služeb doplňují pracovní skupiny, kongresy a workshopy a společné expozice na nejvýznamnějších národních a mezinárodních veletrzích. Společnost Bayern Innovativ byla založena v roce 1995 jako nezávislá instituce Svobodného státu Bavorsko a v současné době má přibližně 275 zaměstnanců v Norimberku, Augsburgu a Garchingu.

Beratungsbüro Oberpfalz

Manažeři technologií a sítí, Lucie Valentová, Thomas Schröpf a Michael Zankl, podporují inovační aktivity malých a středně velkých společností. Poskytují poradenství při hledání vhodných programů podporujících technologie a doprovázejí během celého procesu od vyvinutí myšlenky až po ukončení projektu.


Podpoříme vás ve spolupráci mezi hospodářstvím a vědou:
- Konkrétně zprostředkováváme kontakty mezi společnostmi a výzkumnými institucemi
- Podporujeme přeshraniční spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje
- Koordinujeme sítě a vedeme dialog k nalezení shody mezi projektovými partnery
- Iniciujeme a organizujeme speciální akce týkající se trendových technologií

Jste středně velká společnost a máte inovativní nápad? Promluvte si s námi!

Bosch

Společnost Bosch je mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Celosvětově zaměstnává přes 400 000 zaměstnanců ve více než 440 pobočkách a regionálních společnostech ve více než 60 zemích světa. Činnost skupiny Bosch se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. V roce 2020 se stala společnost Bosch první celosvětově CO2 neutrální průmyslovou společností. V České republice má Bosch pobočky v 8 městech, z nichž 4 jsou výrobní závody, 1 servisní středisko, 1 distribuční sklad a 1 prodejní sklad. Zaměstnává zhruba 8 100 pracovníků, z toho více než 900 v R&D.

DESSEQ

Společnost desseq.eu s.r.o. je dodavatelem průmyslové automatizace a robotizace. Zabývá se zejména návrhem a realizací robotických pracovišť, technologických linek, speciálních kontrolních strojů a unikátních zařízení vyráběných na míru konkrétním požadavkům zákazníka. Na všechna zařízení současně poskytuje záruční a pozáruční servis, a to vždy s ohledem na maximální kvalitu a spokojenost svých zákazníků. Jejím hlavním partnerem v oblasti robotizace je společnost FANUC – výrobce robotů a obráběcích strojů.

Evropský region Dunaj-Vltava – Poradenská kancelář Dolní Bavorsko

Management kontaktních sítí Bavorsko – Čechy z Poradenské kanceláře Dolní Bavorsko ve Freyungu Vás podpoří při navazování obchodních vztahů mezi ČR a Dolním Bavorskem, dále pak při zprostředkování kontaktů a partnerů a vytváření a rozšiřování kontaktních sítí a klastrů.

Zaměření: ekonomika a technologický transfer.

Veškeré služby jsou zdarma.

Kontaktní osoba: Jaroslava Pongratz, manažerka kontaktních sítí Bavorsko – Čechy

FlexSim

FlexSim je 3D simulační modelovací software pro průmyslové a logistické provozy, který transformuje vaše aktuální data do podoby přesných předpovědí. Na vylepšování procesů se podílejí i sami klienti, obvykle když řeší změny ve svých závodech nebo když se zabývají nevyhovujícím procesem, který je třeba zlepšit. Náš software spojuje výkonnou statistickou analýzu s 3D vizualizací a dokáže testovat scénáře možných situací ve virtuálním prostředí bez rizika. FlexSim je uživatelsky přívětivý, vizuálně propracovaný, vybavený bohatou nabídkou funkcí a jeho vývojáři reagují na potřeby zákazníků.

Jihočeská hospodářská komora

Jihočeská hospodářská komora je místo, kde se setkávají úspěšní podnikatelé. Celkem 9 regionálních kanceláří pravidelně pečuje o svých 1500 členských firem a každoročně jim nabízí na 60 networkingových setkání, 160 seminářů a workshopů a třeba i  2000 zodpovězených dotazů. Naší misí je zjednodušovat život podnikatelům.  #jihoceskepodnikani

LINTECH

Společnost LINTECH, spol. s r.o. byla založena v roce 1993 za účelem vývoje a výroby komponent v oblasti laserové technologie a automatizace.

S rostoucími úspěchy a rozšiřováním portfolia společnosti se firma rozčlenila na 3 hlavní divize:

  1. divize výroby, prodeje a servisu jednoúčelových strojů, automatizace  – stroje navržené a sestavené dle individuálních požadavků na popis, gravírování, svařování, vrtání, ablaci a dalších laserové aplikace s vlastní aplikační laboratoří,
  2. divize zakázkové výroby – zakázkový laserový popis, zakázková výroba razníků/raznic, identifikačních štítků, ovládacích panelů a také laserové řezání, svařování a navařování na zakázku,
  3. divize ruční/strojní montáže – elektrotechnických dílů/komponent pro automobilový průmysl.

Pro splnění náročných přání zákazníků je ve společnosti LINTECH připraven tým vysoce kvalifikovaných odborníků (cca 100 zaměstnanců) s dlouholetými zkušenostmi v oblasti laserové technologie a strojírenství.

Od roku 2004 je společnost LINTECH držitelem certifikátu kvality podle normy EN ISO 9001.

LogTech

LogTech, integrátor logistických řešení, je předním poskytovatelem automatizace a softwaru pro manipulaci s materiálem v oblasti distribuce a expedice zásilek, e-commerce, výroby a dalších odvětví. Náš přístup "na klíč" se stará o veškeré kroky od návrhu, projektu až po integraci a dodává automatizovaná zařízení, robotiku, software a ovládací prvky, které bezproblémově fungují podle požadavků zákazníka.

Naše řešení podporují řadu procesů manipulace s materiálem, jako je doprava, třídění, singulace a skenování, a jsou podpořena kompletním, pohotovým servisem, podporou a náhradními díly. Společnost LogTech má desítky let zkušeností, které získala v každém segmentu průmyslu manipulace s materiálem. 

Noyes Technologies

Noyes Technologies je mnichovská společnost založená v roce 2021. S robotizovaným nanoskladem "NoyesStorage" nabízí Noyes jako první na trhu řešení pro automatizaci nejmenších skladovacích ploch od 10 m2. To otevírá širokou škálu oblastí použití v různých odvětvích, jako jsou poštovní služby, průmysl, elektronický obchod a (potravinářský) maloobchod.

Řešení společnosti Noyes optimalizuje logistické procesy a snižuje náklady na nezbytné minimum. Cílem Noyes je zjednodušit složité problémy udržitelným způsobem. Toho je dosahováno důsledným uplatňováním přístupu first-principle thinking a jasným zaměřením na redukci technologií na nezbytné minimum, navíc věnováním pozornosti vysoké míře standardizace a modularizace.

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj je region se silnými průmyslovými hráči, inovativními firmami a špičkovými výzkumnými centry. Podporuje rozvoj inovačního ekosystému a realizuje řadu podpůrných aktivit směřujících k rozvoji spolupráce mezi výzkumnými organizacemi, vysokými a středními školami a firmami působícími v regionu. Prostřednictvím dotačních programů Inkubace firem a Akcelerace firem podporuje vznik zajímavých startupů a rozvoj již existujících firem. Cílem kraje je vytvořit prostředí přívětivé pro podnikání, příjemné k životu a nabízející zajímavé podněty ke studiu a vlastnímu rozvoji.

ProGlove

ProGlove představuje chytřejší řešení nositelného skeneru, které zajišťuje nepřetržité zvyšování produktivity pracovníků. Naším posláním je narušit staré pořádky v oblasti skenování čárových kódů tím, že do skladových a distribučních operací přineseme transformační hodnotu. Na rozdíl od ostatních se zaměřujeme na lidské pracovníky. ProGlove jim umožňuje rychle, přesně a ergonomicky provádět úkon, který je pro úspěšné fungování skladu zásadní: skenování čárových kódů. Naše nositelná technologie je interaktivní, snadno použitelná a srozumitelná. Náš přístup zaměřený na lidský faktor posiluje postavení pracovníků díky efektivnějším pracovním postupům.

Sewio

Sewio Networks je výrobce real-time lokalizačního systém (RTLS) určenému pro digitalizaci pohybu uvnitř hal který pomáhá firmám v oblasti výroby, intralogistiky, distribuce a skladování. Systém je založený na širokopásmové technologii UWB a je dodáván společně se softwarem pro management a vizualizaci sledovaných objektů.

Partnerům a zákazníkům poskytuje přesné, spolehlivé a plně škálovatelné IoT řešení pro sledování objektů a jeho využití k získání procesní vizibility, zlepšování efektivity výroby, zjednodušení toků materiálu a zvyšování bezpečnosti. Sewio technologie je implementována zákazníkům prostřednictvím partnerské sítě čítající 100+ partnerů ve 45 zemích světa. Sewio bylo založeno v roce 2014 v Brně, dnes s pobočkami v USA a Německu. Mezi zákazníky patří: Volkswagen, Budweiser Budvar, TPCA, Škoda, Prakab, ENEL.

Stäubli

Společnost Stäubli je globálním poskytovatelem intralogistických řešení a předním mezinárodním hráčem v oblasti elektrických konektorů, fluidních konektorů, robotiky a AGV (Automated Guided Vehicle).  Intralogistika se Stäubli AGV není  jen o přesunu z bodu A do bodu B. Cílem specialistů Stäubli je umožnit propojení výrobních linek s flexibilními dopravními platformami prostřednictvím digitalizace.

Naše automatizovaná vozidla zajišťují bezproblémový dodavatelský řetězec při přepravě jednotlivých i více palet jak ve vnitřních, tak ve venkovních aplikacích. Ať už se jedná o jakoukoli výzvu, naše modulární platformy AGV poskytují správné řešení pro přepravu užitečného nákladu o hmotnosti až 500 tun s rozsáhlým portfoliem doplňků.

STILL

Jsme odborníci na intralogistiku a automatizaci. Společnost STILL poskytuje vše, co je v přepravě a vychystávání zboží potřebné, od vysokozdvižných vozíků a regálových systémů až po navržení a optimalizaci skladu, dále kompletní servis a management. Naším cílem je dělat intralogistiku rychlou a efektivní, proto sázíme na automatizaci. Věříme totiž, že právě ona je tím správným řešením pro budoucnost oboru.

Ve STILL do intralogistiky neustále přinášíme čerstvé nápady a vytváříme nové projekty. Naše dlouholeté zkušenosti a neutuchající nadšení obor dlouhodobě posouvají kupředu.

Spolek SKLAD

Ve spolku SKLAD (Spolek Kompetentních Logistiků a Dodavatelů) pomáháme výrobním a distribučním společnostem s jejich požadavky a potřebami v logistických provozech. Jsme schopni poradit a spolupracovat v širokém spektru potřeb zákazníka – od výběru haly přes návrh a realizaci řešení až po dodávku technologií nebo zajištění bezpečnosti práce. Naší výhodou je, že se jako členové navzájem známe, dlouhodobě se potkáváme na projektech u stejných zákazníků a otestovali jsme se v praxi.
Zákazníkovi přinášíme nová, moderní a komplexní řešení. Pomáháme mu spoluvytvářet vizi pro inovace a jeho další růst.
Spolek vznikl v roce 2014 a jeho původním záměrem bylo spíše sdílení obchodních příležitostí mezi jednotlivými členy, dnes se spolek obrací i k široké logistické veřejnosti jako zdroj novinek, aktuálních informací a doporučení z praxe.

VertiFlex

VertiFlex nabízí svým zákazníkům nejefektivnější skladovací řešení. Jsme oficiálním partnerem společností Weland Solutions, Swisslog a Geek+ a dodáváme integrovaná řešení v regionu střední a východní Evropy. VertiFlex je také vývojářem jedinečného softwaru pro automatizované skladování VertiNode Ai, který využívá umělé inteligence pro optimalizaci procesů. Naši klienti s námi konzultují své potřeby a my pro ně navrhujeme a implementujeme automatizovaná skladovací a vychystávací řešení do mnoha odvětví průmyslu od e-commerce po automotive. VertiFlex je ryze česká společnost nadšených odborníků na automatizovanou intralogistiku. 

Nechceme být vaším dodavatelem, chceme být vaším partnerem. A hlavně, nás ta práce opravdu baví! 

Happenee

Zmrzlinou poháněný český startup se sídlem v Praze.

Vyvíjíme modulární SaaS platformu zaměřenou na aktivní zapojení uživatelů, lead generation, brandovou komunikaci, employee lifecycle a kompletní realizaci eventů. Tyto oblasti propojujeme v pohlcujících interaktivních světech, které překonávají komunikační bariéry mezi fyzickým a digitálním prostředím a přináší to nejlepší z obou.

Mediální partneři

AIMagazine

Digitální obsahový portál o Průmyslu 4.0, automobilovém průmyslu a informačních technologiích byl spuštěn v roce 2019. Jeho cílem je poskytovat odborníkům z výroby, logistiky a průmyslového IT zajímavé informace, ukazovat příklady z praxe, příběhy lidí z oboru i obecný pohled na změny, které s sebou přináší digitální revoluce. Navazuje na tištěný časopis, který společnost Aimtec vydává od roku 2002, je přístupný na adrese aimtecglobal.com/aimagazine.

Automa

Automa je odborný časopis pro automatizační techniku, měřicí a regulační techniku, komunikační techniku a průmyslovou informační techniku. Vychází v českém jazyce; v tištěné podobě a na internetu (s možností stažení článků ve formátu PDF) vychází měsíčně (s výjimkou jarního a letního dvojčísla). Průběžně jsou aktualizovány informace na portálu www.automa.cz a na profilech sociálních sítí: Automa LinkedIn (555 členů),  Automa Facebook (578 sledujících) a Automa Twitter (312 sledujících).

Dopravní noviny

Dopravní noviny přinášejí aktuální a odborné informace určené především podnikatelům a řídícím pracovníkům firem podnikajících ve výše uvedených oborech a v dalších odvětvích průmyslu a obchodu. Zprostředkovávají informace orgánům státní správy a všem zájemcům o dopravně-logistickou tematiku.

IT Systems

Časopis IT Systems se zaměřuje na problematiku informačních systémů a ICT řešení v podnicích a organizacích všech odvětví. IT Systems oslovuje čtenáře, kteří chtějí mít přehled o aktuální nabídce a trendech v oblasti podnikových aplikací a služeb. IT profesionálům pomáhá efektivně spravovat IT v souladu s potřebami byznysu.

Každé vydání měsíčníku IT Systems doplňují specializované přílohy zaměřené na vybraná témata nebo odvětví.

Obsah časopisu IT Systems je provázán s řadou elektronických médií, zejména s portálem SystemOnLine.cz a tematickým webem ERPForum.cz a newslettery SystemNEWS a ERPnews.

Logistika

Logistika je odborný časopis mediálního domu Economia, který mapuje současnou praxi a vývoj v oblastech nákladní dopravy, skladování, distribuce, technologií a řízení dodavatelských řetězců v Česku i v zahraničí.

Logistika.Tv

Odborný logistický portál www.logistika.tv se zaměřuje na zpravodajství z logistiky z ČR a SR. Logistika.Tv přináší články, reportáže, videorozhovory, podcasty, videopodcasty, Tv zprávy, případové studie, informace o trendech a inovacích. Mezi její rubriky patří Skladování, Doprava, Development, Obaly, IT, Management, nechybí ani rozhovory s logistickými profesionály a pozvánky na akce. Na portálu Logistika.Tv najdete to nejaktuálnější a nezajímavější z toho, co se děje v české a slovenské logistice. Logistika.Tv je aktivní také na LinkedInu. Šéfredaktorem portálu Logistika.Tv je dlouholetý logistický novinář Petr Neckař. Portál Logistika.Tv provozuje společnost PN média s.r.o., která se specializuje na PR a marketingové služby pro logistické firmy.

Packaging Herald

Packaging Herald je moderní B2B magazín o novinkách a trendech v obalovém průmyslu a souvisejících odvětvích. Každé dva měsíce přináší čtenářům praktické informace pro jejich byznys i prosperitu a inspiruje je k inovacím. Díky elektronické verzi, která je volně ke stažení na portále www.packagingherald.cz, k nim mají kdykoliv přístup i v budoucnu. Prostřednictvím newsletteru, portálu www.packagingherald.cz a stále populárnějších sociálních sítí rovněž vytváří komunikační platformu pro sdílení zkušeností a inspirací mezi všemi subjekty, které se obalovou problematikou zabývají: uživateli obalových řešení a služeb, dodavateli technologií a materiálů pro výrobu obalů, výrobci obalů a obalových materiálů, designery, dodavateli služeb a retailem.

Reliant

Reliant Group je provozovatelem nejvýznamnějších odborných platforem určených pro komunikaci a věcnou diskuzi logistických profesionálů napříč celým dodavatelským řetězcem. Již dvacet let je vydavatelem tištěného logistického časopisu LogisticNEWS, provozovatelem sítě logistických portálů Eurologport, distributorem týdenního zpravodaje Reliant NewsLETTER a aktuální témata přináší i prostřednictvím video rozhovorů Reliant BroadCAST. Vlajkovou lodí společnosti je tradiční pořádání největší středoevropské logistické konference SpeedCHAIN, kterou doplňuje celá řada odborných konferencí a akcí na míru. Firma se aktivně podílí na činnosti České logistické asociace i Evropské logistické asociace se sídlem v Bruselu.

Svět průmyslu

Svět průmyslu je exkluzivní a prestižní časopis z oblasti průmyslového, finančního a logistického byznysu.

#vseoprumyslu

Portál #vseoprumyslu reprezentuje multikanálový mediální projekt zaměřený na popularizaci moderních technologií v tuzemském průmyslu. Pravidelně přináší články, podcasty, konference i jiné výstupy mapující to nejzajímavější, co se v průmyslových podnicích aktuálně udává. Vše o průmyslu – název mluví za vše.

Pořadatelé

Aimtec

Jsme Aimtec. Jsme průvodci výrobních a logistických firem při zavádění Průmyslu 4.0 do praxe. Naše řešení integrujeme společně s nejnovějšími technologiemi do jednoho funkčního celku tak, aby digitalizace byla skutečným přínosem.

Česko-německá obchodní a průmyslová komora

ČNOPK je se svými 700 členy největší bilaterální hospodářskou komorou v ČR. Jejím posláním je prostřednictvím rozsáhlých služeb podporovat česko-německý byznys. Sleduje trendy a těm s největším potenciálem pro česko-německou ekonomickou spolupráci se věnuje intenzivně. Dlouhodobě se zasazuje o zavedení prvků duálního vzdělávání do českého systému školství, zahájila v České republice v počáteční fázi širokou diskusi o průmyslu 4.0 a nyní podporuje udržitelnou transformaci ekonomiky. ČNOPK je součástí celosvětové sítě německých bilaterálních zahraničních hospodářských komor.

IHK Regensburg

Obchodní a průmyslová komora Regensburg sdružuje celkem 91 000 firem z Horní Falce a okresu Kelheim. Členské firmy mohou využít poradenství v oblastech daňové a právní problematiky, zahraničního obchodu nebo pracovního trhu. Komora též zpracovává nejrůznější specializované analýzy regionu.  Prostřednictvím své české pobočky v Plzni podporuje Obchodní a průmyslová komora Regensburg aktivně vývoj společného přeshraničního hospodářského prostoru.

Kontakt

Marie Mundilová
+420 732 664 815
marie.mundilova@aimtecglobal.com

© 2023 Aimtec