Partneři 2021

Hlavní partneři

idealworks

V idealworks přetváříme autonomní logistiku a měníme způsob fungování inteligentních robotů. Náš spin-off, který byl založen v listopadu 2020 jako stoprocentní dceřiná společnost skupiny BMW, se specializuje na vývoj autonomních transportních robotů a jejich softwaru. Inteligentní, flexibilní a robustní - náš AMR iw.hub certifikovaný pro CE kombinuje vynikající výpočetní výkon a osvědčený hardware pro automatizaci intralogistických pracovních toků v průmyslovém prostředí. Seznamte se se svým novým kolegou!

VertiFlex

Jsme VertiFlex – česká společnost nadšených odborníků na automatizovanou intralogistiku. Ve výhradním zastoupení dodáváme výtahové systémy švédské skupiny Weland na trzích východní Evropy. Pro klienty konzultujeme, navrhujeme a implementujeme automatizovaná skladovací a vychystávací řešení do mnoha odvětví průmyslu a e-commerce, řízené vlastním software pro automatizované skladování Vertinode AI. Nemalou část úsilí věnujeme vlastnímu vývoji nových technologií.

Zebra Technologies

Zebra pomáhá těm, kteří jsou v předních liniích v oblasti maloobchodu, zdravotnictví, dopravy a logistiky, výrobních a dalších průmyslových odvětví, aby dosáhli špičkové výkonnosti – hranice, která se promítá do spokojenosti zákazníků, dobrých výsledků pacienta a vynikajících obchodních výsledků. Stále více se naše produkty, software, služby, analytika a řešení používají k inteligentnímu připojení vašich lidí, majetku a dat. Díky desetiletím zkušeností v průmyslu navrhujeme řešení s ohledem na uživatele a pracovní místa, která vám poskytují nejlepšího průvodce k tvorbě kritických obchodních rozhodnutí.

Partneři

Asprova

Asprova je přední světový poskytovatel řešení pro pokročilé plánování (APS) a plánování dodavatelského řetězce (SCP). Tento APS Software byl vyvinut tak, aby splňoval náročné požadavky štíhlé výroby v režimu just-in-time a je používán mnoha známými japonskými výrobními společnostmi.


Asprova má po celém světě 3100 spokojených zákazníků ve všech průmyslových odvětvích - od automobilového, high-tech, farmaceutického až po potravinářský průmysl.

Bayern Innovativ

Vizí Bayern Innovativ je Bavorsko, ve kterém se každý životaschopný nápad stává inovací. Podporujeme inovační proces jako srdce a páteř otevřeného a udržitelného ekosystému orientovaného na budoucnost.

Díky nám se inovace stávají realitou. Za tímto účelem propojujeme lidi s celou řadou znalostí ať už z oblasti průmyslu, vědy, správy nebo politiky. Řídíme, vedeme a propojujeme inovační projekty — s mnoha zkušenostmi a za pomoci nejmodernějších metod. Proměňujeme bavorské společnosti v zítřejší technologické vítěze a udržitelným způsobem posilujeme Bavorsko jako místo pro podnikání.

Beratungsbüro Oberpfalz

Manažeři technologií a sítí, Lucie Valentová, Thomas Schröpf a Michael Zankl, podporují inovační aktivity malých a středně velkých společností. Poskytují poradenství při hledání vhodných programů podporujících technologie a doprovázejí během celého procesu od vyvinutí myšlenky až po ukončení projektu.


Podpoříme vás ve spolupráci mezi hospodářstvím a vědou:
- Konkrétně zprostředkováváme kontakty mezi společnostmi a výzkumnými institucemi
- Podporujeme přeshraniční spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje
- Koordinujeme sítě a vedeme dialog k nalezení shody mezi projektovými partnery
- Iniciujeme a organizujeme speciální akce týkající se trendových technologií

Jste středně velká společnost a máte inovativní nápad? Promluvte si s námi!

Deloitte

Výrobci vstupují do nové éry průmyslové výroby. Pokročilé procesy, nové materiály a narůstající automatizace dávají průmyslu novou tvář. Business lídři se začínají sami sebe ptát, jak se změnami na trhu udržet krok… Odpověď zní: Data! Digitalizace pohání optimalizaci hlavních podnikatelských odvětví, což umožňuje společnostem investovat do nových obchodních příležitostí. Z našich zkušeností vyplývá, že řada společností se již Průmyslem 4.0 zabývala, ale bojují s uvedením integrovaných konceptů do provozu.

Přístup společnosti Deloitte k prosazování změn je holistický. Kombinujeme odborníky na výrobní procesy s odbornými znalostmi analytiky, abychom vytvořili dopad jak v IT, tak v byznysu. Naše týmy dodávají ucelená řešení pro digitální továrnu při využívání osvědčených nástrojů umělé inteligence a technologií v oblasti údržby & zařízení, výrobního provozu, provozu s ohledem na životní prostředí, zdraví a bezpečnost, skladování a sledování zásob.

DESSEQ

Společnost desseq.eu s.r.o. je dodavatelem průmyslové automatizace a robotizace. Zabývá se zejména návrhem a realizací robotických pracovišť, technologických linek, speciálních kontrolních strojů a unikátních zařízení vyráběných na míru konkrétním požadavkům zákazníka. Na všechna zařízení současně poskytuje záruční a pozáruční servis, a to vždy s ohledem na maximální kvalitu a spokojenost svých zákazníků. Jejím hlavním partnerem v oblasti robotizace je společnost FANUC – výrobce robotů a obráběcích strojů.

Emprover

Už jako děti jste poznali dvě nejdůležitější otázky: Proč? a Jak?

Hledání odpovědí pak vedlo k rozvoji a růstu – jak v osobním životě, tak i v podnikání. Naší odpovědí pro váš byznys je neustálé zlepšování data-processingu.

Proč?

Je velmi pravděpodobné, že množství dat, se kterými denně pracujete, lze shromažďovat, analyzovat a zpracovávat mnohem efektivněji než teď. Díky tomu se vyhnete opakování stejných chyb, vaše týmy se budou moci lépe soustředit na svoji práci a získají mnohem více prostoru pro přinášení nových nápadů.

Jak?

Nejdříve analyzujeme vaše stávající řešení výrobních problémů a následně optimalizujeme zpracování dat. Abychom pak společně našli prostor pro zlepšení, a nezřídka i mohli navrhnout zcela nové procesy, podíváme se na sesbírané údaje pomocí business intelligence.

To, co obvykle začíná jako eliminace monkey businessu v kancelářích, výrobních halách nebo skladech, vede k dlouhodobému research and development partnerství.

Odkud a pro koho?

V Emprover poskytujeme řešení pro společnosti v Evropě i USA, ale pro naši základnu jsme si vybrali slovenské Košice – domov inovátorů soustředěných kolem renomované Technické univerzity. Právě tady spojujeme talentované vývojáře, vášnivé návrháře technologií a milovníky inovací.

Jsme připraveni pustit se do práce!

FANUC

FANUC  Czech s.r.o. - prodej, technická podpora, servis a školení průmyslových robotů, CNC řídicích systémů, plnohodnotných obráběcích center ROBODRILL, drátořezů ROBOCUT a plně elektronických vstřikovacích lisů ROBOSHOT. japonské značky FANUC. Všechny produkty FANUC jsou kompletně vyvíjeny a vyráběny v Japonsku.

Jihočeská hospodářská komora

Jihočeská hospodářská komora je místo, kde se setkávají úspěšní podnikatelé. Celkem 9 regionálních kanceláří pravidelně pečuje o svých 1500 členských firem a každoročně jim nabízí na 60 networkingových setkání, 160 seminářů a workshopů a třeba i  2000 zodpovězených dotazů. Naší misí je zjednodušovat život podnikatelům.  #jihoceskepodnikani

LINTECH

Společnost LINTECH, spol. s r.o. byla založena v roce 1993 za účelem vývoje a výroby komponent v oblasti laserové technologie a automatizace.

S rostoucími úspěchy a rozšiřováním portfolia společnosti se firma rozčlenila na 3 hlavní divize:

  1. divize výroby, prodeje a servisu jednoúčelových strojů, automatizace  – stroje navržené a sestavené dle individuálních požadavků na popis, gravírování, svařování, vrtání, ablaci a dalších laserové aplikace s vlastní aplikační laboratoří,
  2. divize zakázkové výroby – zakázkový laserový popis, zakázková výroba razníků/raznic, identifikačních štítků, ovládacích panelů a také laserové řezání, svařování a navařování na zakázku,
  3. divize ruční/strojní montáže – elektrotechnických dílů/komponent pro automobilový průmysl.

Pro splnění náročných přání zákazníků je ve společnosti LINTECH připraven tým vysoce kvalifikovaných odborníků (cca 100 zaměstnanců) s dlouholetými zkušenostmi v oblasti laserové technologie a strojírenství.

Od roku 2004 je společnost LINTECH držitelem certifikátu kvality podle normy EN ISO 9001.

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj se rozprostírá na jihozápadě České republiky. Svou rozlohou je třetím největším krajem v České republice, avšak počtem obyvatel se řadí na deváté místo. V Plzeňském kraji působí tři vysoké školy - Západočeská univerzita, Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze a Metropolitní univerzita.

VÝZKUM, VÝVOJ a INOVACE v kraji

Plzeňský kraj je region s tradičními silnými průmyslovými hráči, inovativními firmami a významnými univerzitními institucemi s novými výzkumnými centry. Patří mezi přední regiony dle výkonnosti ekonomiky. Má vysoký podíl exportně orientovaných firem ve zpracovatelském průmyslu a high-tech oborech a nejnižší nezaměstnanost mezi kraji.

SMART AKCELERÁTOR Plzeňského kraje

Projekt si klade za cíl více akcentovat tvořivost, komunikaci a regionální a mezinárodní spolupráci ve vztahu k oblasti výzkumu, vývoje a inovacím. V rámci projektu vznikla nová Regionální inovační strategie Plzeňského kraje (RIS 3 PK).

Spolek SKLAD

Ve spolku SKLAD (Spolek Kompetentních Logistiků a Dodavatelů) pomáháme výrobním a distribučním společnostem s jejich požadavky a potřebami v logistických provozech. Jsme schopni poradit a spolupracovat v širokém spektru potřeb zákazníka – od výběru haly přes návrh a realizaci řešení až po dodávku technologií nebo zajištění bezpečnosti práce. Naší výhodou je, že se jako členové navzájem známe, dlouhodobě se potkáváme na projektech u stejných zákazníků a otestovali jsme se v praxi.
Zákazníkovi přinášíme nová, moderní a komplexní řešení. Pomáháme mu spoluvytvářet vizi pro inovace a jeho další růst.
Spolek vznikl v roce 2014 a jeho původním záměrem bylo spíše sdílení obchodních příležitostí mezi jednotlivými členy, dnes se spolek obrací i k široké logistické veřejnosti jako zdroj novinek, aktuálních informací a doporučení z praxe.

STILL

Jsme odborníci na intralogistiku a automatizaci. Společnost STILL poskytuje vše, co je v přepravě a vychystávání zboží potřebné, od vysokozdvižných vozíků a regálových systémů až po navržení a optimalizaci skladu, dále kompletní servis a management. Naším cílem je dělat intralogistiku rychlou a efektivní, proto sázíme na automatizaci. Věříme totiž, že právě ona je tím správným řešením pro budoucnost oboru.

Ve STILL do intralogistiky neustále přinášíme čerstvé nápady a vytváříme nové projekty. Naše dlouholeté zkušenosti a neutuchající nadšení obor dlouhodobě posouvají kupředu.

Mediální partneři

AIMagazine

Digitální obsahový portál o Průmyslu 4.0, automobilovém průmyslu a informačních technologiích byl spuštěn v roce 2019. Jeho cílem je poskytovat odborníkům z výroby, logistiky a průmyslového IT zajímavé informace, ukazovat příklady z praxe, příběhy lidí z oboru i obecný pohled na změny, které s sebou přináší digitální revoluce. Navazuje na tištěný časopis, který společnost Aimtec vydává od roku 2002, je přístupný na adrese aimtecglobal.com/aimagazine.

Logistika

Logistika je odborný časopis mediálního domu Economia, který mapuje současnou praxi a vývoj v oblastech nákladní dopravy, skladování, distribuce, technologií a řízení dodavatelských řetězců v Česku i v zahraničí.

Automa

Automa je odborný časopis pro automatizační techniku, měřicí a regulační techniku, komunikační techniku a průmyslovou informační techniku. Vychází v českém jazyce; v tištěné podobě a na internetu (s možností stažení článků ve formátu PDF) vychází měsíčně (s výjimkou jarního a letního dvojčísla). Průběžně jsou aktualizovány informace na portálu www.automa.cz a na profilech sociálních sítí: Automa LinkedIn (390 členů),  Automa Facebook (210 sledujících) a Automa Twitter (316 sledujících).

IT Systems

Časopis IT Systems se zaměřuje na problematiku informačních systémů a ICT řešení v podnicích a organizacích všech odvětví. IT Systems oslovuje čtenáře, kteří chtějí mít přehled o aktuální nabídce a trendech v oblasti podnikových aplikací a služeb. IT profesionálům pomáhá efektivně spravovat IT v souladu s potřebami byznysu.

Každé vydání měsíčníku IT Systems doplňují specializované přílohy zaměřené na vybraná témata nebo odvětví.

Obsah časopisu IT Systems je provázán s řadou elektronických médií, zejména s portálem SystemOnLine.cz a tematickým webem ERPForum.cz a newslettery SystemNEWS a ERPnews.

Systémy logistiky

Systémy Logistiky jsou jediným logistickým periodikem s auditovaným nákladem na českém trhu. Věnují se aktuálním tématům, která hýbou světem logistiky a dopravy, přináší zprávy z oboru, analyticky zpracovaná témata, komentáře i rozhovory s osobnostmi z řad logistických uživatelů. Důležitými pilířy časopisu jsou inovativnost, praktičnost a nezávislost. Ke značce Systémy Logistiky patří rovněž portál systemylogistiky.cz s týdenním newsletterem SL NEWS. 

Reliant

Reliant Group je provozovatelem nejvýznamnějších odborných platforem určených pro komunikaci a věcnou diskuzi logistických profesionálů napříč celým dodavatelským řetězcem. Již dvacet let je vydavatelem tištěného logistického časopisu LogisticNEWS, provozovatelem sítě logistických portálů Eurologport, distributorem týdenního zpravodaje Reliant NewsLETTER a aktuální témata přináší i prostřednictvím video rozhovorů Reliant BroadCAST. Vlajkovou lodí společnosti je tradiční pořádání největší středoevropské logistické konference SpeedCHAIN, kterou doplňuje celá řada odborných konferencí a akcí na míru. Firma se aktivně podílí na činnosti České logistické asociace i Evropské logistické asociace se sídlem v Bruselu.

Pořadatelé

Aimtec

Jsme Aimtec. Jsme průvodci výrobních a logistických firem při zavádění Průmyslu 4.0 do praxe. Naše řešení integrujeme společně s nejnovějšími technologiemi do jednoho funkčního celku tak, aby digitalizace byla skutečným přínosem.

IHK Regensburg

Obchodní a průmyslová komora Regensburg sdružuje celkem 91 000 firem z Horní Falce a okresu Kelheim. Členské firmy mohou využít poradenství v oblastech daňové a právní problematiky, zahraničního obchodu nebo pracovního trhu. Komora též zpracovává nejrůznější specializované analýzy regionu.  Prostřednictvím své české pobočky v Plzni podporuje Obchodní a průmyslová komora Regensburg aktivně vývoj společného přeshraničního hospodářského prostoru.

Česko-německá obchodní a průmyslová komora

ČNOPK je se svými 700 členy největší bilaterální hospodářskou komorou v ČR. Jejím posláním je prostřednictvím rozsáhlých služeb podporovat česko-německý byznys. Sleduje trendy a těm s největším potenciálem pro česko-německou ekonomickou spolupráci se věnuje intenzivně. Dlouhodobě se zasazuje o zavedení prvků duálního vzdělávání do českého systému školství, zahájila v České republice v počáteční fázi širokou diskusi o průmyslu 4.0 a nyní podporuje udržitelnou transformaci ekonomiky. ČNOPK je součástí celosvětové sítě německých bilaterálních zahraničních hospodářských komor.

Kontakt

Marie Nováková
+420 732 664 815
marie.novakova@aimtecglobal.com

© 2022 Aimtec