Partneři

Hlavní partneři

Zebra Technologies

Zebra pomáhá těm, kteří jsou v předních liniích v oblasti maloobchodu, zdravotnictví, dopravy a logistiky, výrobních a dalších průmyslových odvětví, aby dosáhli špičkové výkonnosti – hranice, která se promítá do spokojenosti zákazníků, dobrých výsledků pacienta a vynikajících obchodních výsledků. Stále více se naše produkty, software, služby, analytika a řešení používají k inteligentnímu připojení vašich lidí, majetku a dat. Díky desetiletím zkušeností v průmyslu navrhujeme řešení s ohledem na uživatele a pracovní místa, která vám poskytují nejlepšího průvodce k tvorbě kritických obchodních rozhodnutí.

Partneři

Asprova

Asprova poskytuje celosvětově nejúspěšnější softwarová řešení pro pokročilé plánování (Advanced Planning and Scheduling – APS) a plánování dodavatelského řetězce (Supply Chain Planning – SCP). Asprova APS je nástrojem pro výrobní společnosti, který splňuje širokou škálu požadavků ze všech průmyslových odvětví. Při vývoji systému pro detailní plánování byly v uplynulých 30 letech intenzivně využívány zkušenosti ze štíhlé výroby světové úrovně. Výsledkem je, že pomocí standardních funkcí Asprova lze modelovat jakýkoli komplexní výrobní úkol. Systém Asprova lze implementovat bez programování a bezproblémově se integruje do stávajícího IT. Asprova synchronizuje a optimalizuje všechny procesy v celém hodnotovém řetězci. Úspěšnost implementace měřená enormním nárůstem efektivity navzdory plánování složitých procesů je důvodem, proč se na Asprovu spoléhá více než 60 % japonských výrobních společností a 3200 zákazníků po celém světě.

AIM PARTNERS

AIM PARTNERS poskytuje služby interim & projektového managementu a poradenství v oblasti supply chain, logistiky a výroby.  

Máme bohaté zkušenosti a know-how získané během spolupráce s nejúspěšnějšími firmami jako je např. Magna, Kostal Group, Škoda Auto, Saint Gobain nebo Continental.  

Pomáháme vám digitalizovat procesy s využitím ověřených postupů a praktických metod. Připravíme řešení, které je komplexní, trvale udržitelné a v souladu s principy štíhlé výroby a koncepce Průmyslu 4.0

We know how to apply it!

Bayern Innovativ

Bayern Innovativ se zabývá managementem znalostí a působí jako iniciátor a akcelerátor inovací v Bavorsku. Propojuje podnikovou sféru, výzkum a politiku s oborovými, technologickými a partnerskými sítěmi, a společně s nimi vytváří regionální cluster Thinknet Bayern, který propojuje více než 75 000 odborníků. Výsledkem je dynamický transfer znalostí v oblastech, jako jsou digitalizace, energetika, zdravotnictví, materiálové inženýrství, výroba, mobilita, ale i kulturní a kreativní odvětví.

Společnost Bayern Innovativ GmbH pomáhá také malým a středním podnikům, zejména prostřednictvím inovačních projektů. Zajišťuje moderní řízení technologií a inovací a poskytuje podporu v oblasti patentových řízení a programů financování. Nabídku služeb doplňují pracovní skupiny, kongresy a workshopy a společné expozice na nejvýznamnějších národních a mezinárodních veletrzích. Společnost Bayern Innovativ byla založena v roce 1995 jako nezávislá instituce Svobodného státu Bavorsko a v současné době má přibližně 275 zaměstnanců v Norimberku, Augsburgu a Garchingu.

Beratungsbüro Oberpfalz

Manažeři technologií a sítí, Lucie Valentová, Thomas Schröpf a Michael Zankl, podporují inovační aktivity malých a středně velkých společností. Poskytují poradenství při hledání vhodných programů podporujících technologie a doprovázejí během celého procesu od vyvinutí myšlenky až po ukončení projektu.


Podpoříme vás ve spolupráci mezi hospodářstvím a vědou:
- Konkrétně zprostředkováváme kontakty mezi společnostmi a výzkumnými institucemi
- Podporujeme přeshraniční spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje
- Koordinujeme sítě a vedeme dialog k nalezení shody mezi projektovými partnery
- Iniciujeme a organizujeme speciální akce týkající se trendových technologií

Jste středně velká společnost a máte inovativní nápad? Promluvte si s námi!

DESSEQ

Společnost desseq.eu s.r.o. je dodavatelem průmyslové automatizace a robotizace. Zabývá se zejména návrhem a realizací robotických pracovišť, technologických linek, speciálních kontrolních strojů a unikátních zařízení vyráběných na míru konkrétním požadavkům zákazníka. Na všechna zařízení současně poskytuje záruční a pozáruční servis, a to vždy s ohledem na maximální kvalitu a spokojenost svých zákazníků. Jejím hlavním partnerem v oblasti robotizace je společnost FANUC – výrobce robotů a obráběcích strojů.

FlexSim

FlexSim je 3D simulační modelovací software pro průmyslové a logistické provozy, který transformuje vaše aktuální data do podoby přesných předpovědí. Na vylepšování procesů se podílejí i sami klienti, obvykle když řeší změny ve svých závodech nebo když se zabývají nevyhovujícím procesem, který je třeba zlepšit. Náš software spojuje výkonnou statistickou analýzu s 3D vizualizací a dokáže testovat scénáře možných situací ve virtuálním prostředí bez rizika. FlexSim je uživatelsky přívětivý, vizuálně propracovaný, vybavený bohatou nabídkou funkcí a jeho vývojáři reagují na potřeby zákazníků.

Jihočeská hospodářská komora

Jihočeská hospodářská komora je místo, kde se setkávají úspěšní podnikatelé. Celkem 9 regionálních kanceláří pravidelně pečuje o svých 1500 členských firem a každoročně jim nabízí na 60 networkingových setkání, 160 seminářů a workshopů a třeba i  2000 zodpovězených dotazů. Naší misí je zjednodušovat život podnikatelům.  #jihoceskepodnikani

LINTECH

Společnost LINTECH, spol. s r.o. byla založena v roce 1993 za účelem vývoje a výroby komponent v oblasti laserové technologie a automatizace.

S rostoucími úspěchy a rozšiřováním portfolia společnosti se firma rozčlenila na 3 hlavní divize:

  1. divize výroby, prodeje a servisu jednoúčelových strojů, automatizace  – stroje navržené a sestavené dle individuálních požadavků na popis, gravírování, svařování, vrtání, ablaci a dalších laserové aplikace s vlastní aplikační laboratoří,
  2. divize zakázkové výroby – zakázkový laserový popis, zakázková výroba razníků/raznic, identifikačních štítků, ovládacích panelů a také laserové řezání, svařování a navařování na zakázku,
  3. divize ruční/strojní montáže – elektrotechnických dílů/komponent pro automobilový průmysl.

Pro splnění náročných přání zákazníků je ve společnosti LINTECH připraven tým vysoce kvalifikovaných odborníků (cca 100 zaměstnanců) s dlouholetými zkušenostmi v oblasti laserové technologie a strojírenství.

Od roku 2004 je společnost LINTECH držitelem certifikátu kvality podle normy EN ISO 9001.

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj se rozprostírá na jihozápadě České republiky. Svou rozlohou je třetím největším krajem v České republice, avšak počtem obyvatel se řadí na deváté místo. V Plzeňském kraji působí tři vysoké školy - Západočeská univerzita, Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze a Metropolitní univerzita.

VÝZKUM, VÝVOJ a INOVACE v kraji

Plzeňský kraj je region s tradičními silnými průmyslovými hráči, inovativními firmami a významnými univerzitními institucemi s novými výzkumnými centry. Patří mezi přední regiony dle výkonnosti ekonomiky. Má vysoký podíl exportně orientovaných firem ve zpracovatelském průmyslu a high-tech oborech a nejnižší nezaměstnanost mezi kraji.

SMART AKCELERÁTOR Plzeňského kraje

Projekt si klade za cíl více akcentovat tvořivost, komunikaci a regionální a mezinárodní spolupráci ve vztahu k oblasti výzkumu, vývoje a inovacím. V rámci projektu vznikla nová Regionální inovační strategie Plzeňského kraje (RIS 3 PK).

Spolek SKLAD

Ve spolku SKLAD (Spolek Kompetentních Logistiků a Dodavatelů) pomáháme výrobním a distribučním společnostem s jejich požadavky a potřebami v logistických provozech. Jsme schopni poradit a spolupracovat v širokém spektru potřeb zákazníka – od výběru haly přes návrh a realizaci řešení až po dodávku technologií nebo zajištění bezpečnosti práce. Naší výhodou je, že se jako členové navzájem známe, dlouhodobě se potkáváme na projektech u stejných zákazníků a otestovali jsme se v praxi.
Zákazníkovi přinášíme nová, moderní a komplexní řešení. Pomáháme mu spoluvytvářet vizi pro inovace a jeho další růst.
Spolek vznikl v roce 2014 a jeho původním záměrem bylo spíše sdílení obchodních příležitostí mezi jednotlivými členy, dnes se spolek obrací i k široké logistické veřejnosti jako zdroj novinek, aktuálních informací a doporučení z praxe.

STILL

Jsme odborníci na intralogistiku a automatizaci. Společnost STILL poskytuje vše, co je v přepravě a vychystávání zboží potřebné, od vysokozdvižných vozíků a regálových systémů až po navržení a optimalizaci skladu, dále kompletní servis a management. Naším cílem je dělat intralogistiku rychlou a efektivní, proto sázíme na automatizaci. Věříme totiž, že právě ona je tím správným řešením pro budoucnost oboru.

Ve STILL do intralogistiky neustále přinášíme čerstvé nápady a vytváříme nové projekty. Naše dlouholeté zkušenosti a neutuchající nadšení obor dlouhodobě posouvají kupředu.

Stäubli

Společnost Stäubli je globálním poskytovatelem intralogistických řešení a předním mezinárodním hráčem v oblasti elektrických konektorů, fluidních konektorů, robotiky a AGV (Automated Guided Vehicle).  Intralogistika se Stäubli AGV není  jen o přesunu z bodu A do bodu B. Cílem specialistů Stäubli je umožnit propojení výrobních linek s flexibilními dopravními platformami prostřednictvím digitalizace.

Naše automatizovaná vozidla zajišťují bezproblémový dodavatelský řetězec při přepravě jednotlivých i více palet jak ve vnitřních, tak ve venkovních aplikacích. Ať už se jedná o jakoukoli výzvu, naše modulární platformy AGV poskytují správné řešení pro přepravu užitečného nákladu o hmotnosti až 500 tun s rozsáhlým portfoliem doplňků.

Mediální partneři

AIMagazine

Digitální obsahový portál o Průmyslu 4.0, automobilovém průmyslu a informačních technologiích byl spuštěn v roce 2019. Jeho cílem je poskytovat odborníkům z výroby, logistiky a průmyslového IT zajímavé informace, ukazovat příklady z praxe, příběhy lidí z oboru i obecný pohled na změny, které s sebou přináší digitální revoluce. Navazuje na tištěný časopis, který společnost Aimtec vydává od roku 2002, je přístupný na adrese aimtecglobal.com/aimagazine.

Logistika

Logistika je odborný časopis mediálního domu Economia, který mapuje současnou praxi a vývoj v oblastech nákladní dopravy, skladování, distribuce, technologií a řízení dodavatelských řetězců v Česku i v zahraničí.

IT Systems

Časopis IT Systems se zaměřuje na problematiku informačních systémů a ICT řešení v podnicích a organizacích všech odvětví. IT Systems oslovuje čtenáře, kteří chtějí mít přehled o aktuální nabídce a trendech v oblasti podnikových aplikací a služeb. IT profesionálům pomáhá efektivně spravovat IT v souladu s potřebami byznysu.

Každé vydání měsíčníku IT Systems doplňují specializované přílohy zaměřené na vybraná témata nebo odvětví.

Obsah časopisu IT Systems je provázán s řadou elektronických médií, zejména s portálem SystemOnLine.cz a tematickým webem ERPForum.cz a newslettery SystemNEWS a ERPnews.

Reliant

Reliant Group je provozovatelem nejvýznamnějších odborných platforem určených pro komunikaci a věcnou diskuzi logistických profesionálů napříč celým dodavatelským řetězcem. Již dvacet let je vydavatelem tištěného logistického časopisu LogisticNEWS, provozovatelem sítě logistických portálů Eurologport, distributorem týdenního zpravodaje Reliant NewsLETTER a aktuální témata přináší i prostřednictvím video rozhovorů Reliant BroadCAST. Vlajkovou lodí společnosti je tradiční pořádání největší středoevropské logistické konference SpeedCHAIN, kterou doplňuje celá řada odborných konferencí a akcí na míru. Firma se aktivně podílí na činnosti České logistické asociace i Evropské logistické asociace se sídlem v Bruselu.

#vseoprumyslu

Portál #vseoprumyslu reprezentuje multikanálový mediální projekt zaměřený na popularizaci moderních technologií v tuzemském průmyslu. Pravidelně přináší články, podcasty, konference i jiné výstupy mapující to nejzajímavější, co se v průmyslových podnicích aktuálně udává. Vše o průmyslu – název mluví za vše.

Pořadatelé

Aimtec

Jsme Aimtec. Jsme průvodci výrobních a logistických firem při zavádění Průmyslu 4.0 do praxe. Naše řešení integrujeme společně s nejnovějšími technologiemi do jednoho funkčního celku tak, aby digitalizace byla skutečným přínosem.

IHK Regensburg

Obchodní a průmyslová komora Regensburg sdružuje celkem 91 000 firem z Horní Falce a okresu Kelheim. Členské firmy mohou využít poradenství v oblastech daňové a právní problematiky, zahraničního obchodu nebo pracovního trhu. Komora též zpracovává nejrůznější specializované analýzy regionu.  Prostřednictvím své české pobočky v Plzni podporuje Obchodní a průmyslová komora Regensburg aktivně vývoj společného přeshraničního hospodářského prostoru.

Česko-německá obchodní a průmyslová komora

ČNOPK je se svými 700 členy největší bilaterální hospodářskou komorou v ČR. Jejím posláním je prostřednictvím rozsáhlých služeb podporovat česko-německý byznys. Sleduje trendy a těm s největším potenciálem pro česko-německou ekonomickou spolupráci se věnuje intenzivně. Dlouhodobě se zasazuje o zavedení prvků duálního vzdělávání do českého systému školství, zahájila v České republice v počáteční fázi širokou diskusi o průmyslu 4.0 a nyní podporuje udržitelnou transformaci ekonomiky. ČNOPK je součástí celosvětové sítě německých bilaterálních zahraničních hospodářských komor.

Kontakt

Marie Mundilová
+420 732 664 815
marie.mundilova@aimtecglobal.com

© 2022 Aimtec