Program 2023

16. 5. 2023, Plzeň

Jako každý rok jsme pro vás připravili program ve spolupráci se zkušenými praktiky z oboru. TAL 2023 představil inspirativní myšlenky, praktické případové studie i prostor pro diskuzi a vaše témata. Řeč byla o budoucnosti Supply Chainu, automatizaci, digitalizaci i dalších logistických trendech. 

V průběhu celého dne byla přístupná Experience Zone, kde jste se mohli setkat s partnery konference a vyzkoušet si technologické vychytávky.

Po skončení odborného programu následoval společenský večer, kde jsme sdíleli dojmy nad dobrým jídlem a pitím.

Úterý, 16. 5. 2023

Hlavní program


8:30 – 9:30 Registrace
9:30 – 9:45

Zahájení

Roman Žák, Chairman of the Supervisory Board, Aimtec

Richard Brunner, Regional Head of Chamber of Industry and Commerce Regensburg for Upper Palatinate /Kelheim

Bernard Bauer, Executive Board Member, DTIHK

9:50  10:20

Odvážný nový svět — tváří v tvář změněné realitě dodavatelského řetězce v automobilovém průmyslu

Robert Cameron, Head of Production, Logistics and Aftermarket Department, VDA
10:25 – 11:00

Digitální transformace v měnícím se světě

Klaus Straub, co-CEO & Founder, xelerate | ex-CIO BMW Group, Audi

11:00 – 11:30

Coffee Break / Partners Spotlight Stream

   

11:15 – 11:25

Laser marking for possible use in logistics, 2D codes verification and reading (EN)
Jan Havlíček, LINTECH

11:30 – 12:05

Logistika Škoda Auto za oponou 

David Strnad, Head of Brand Logistics, Škoda Auto

12:10 – 12:45

Jak na změnu zavedených pořádků ve výrobě: Narušujte, nebo budete překonáni

Tom Bianculli, Chief Technology Officer, Zebra Technologies

12:45 – 14:15

Oběd a networking

14:15 – 14:40

Propojení digitalizace výrobních linek a logistiky firmy Brano a.s.

Denis Kittrich, Industry Engineer, Brano

Jiří Žižka, Project Manager, Aimtec

14:45 – 15:10

Automatizace logistiky společnosti SCHERDEL

Kateřina Donate, Head of Logistics, SCHERDEL

Michael Kuhn, Head of Organization, SCHERDEL

15:15 – 15:40

Digitální transformace skupiny Safran

Frédéric Vétil, VP Manufacturing 4.0, Safran

Bindioa Ouali,  Enterprise Architect & OTT Director, Safran Cabin

15:40 – 16:10 Coffee Break / Partners Spotlight Stream

   

15:55 – 16:05

FlexSim: A Digital-Twin process improvement application (EN)
Bill Nordgren, FlexSim

16:10– 16:35

Zelená logistika – transparentnost uhlíkové stopy

Corina Zielbauer, Head of Cost Engineering and Benchmarking, Bosch

16:40 – 17:05

Efektivita a udržitelnost díky cirkulární ekonomice: příklady z praxe

Cyril Klepek,  CEO & Founder, Cyrkl

17:10 – 17:30

Co v hledáčku nevidíte? Skryté zákulisí přírodní fotografie

Petr Jan Juračka, Photographer

17:30

Závěr

V pauze mezi hlavním programem konference a společenským večerem můžete využít prostor Chill-out zóny.

19:30 – 22:00

Společenský večer

Po skončení odborného programu následoval společenský večer v prostorách Parkhotelu Plzeň, který hudebně doprovodil James Harries. Děkujeme, že jste si po konferenčním dni přišli neformálně popovídat s kolegy z oboru!

Doprovodný program

8:30 – 17:30

#AimtecLab – Aimtec Digital Factory Showcase

Jaké technologie připravil Aimtec pro využití v průmyslu? Přijďte nahlédnout pod pokličku nejmodernějším technologiím. Rozšířená realita jako hudba budoucnosti? Přesvědčíme vás o opaku!

AimtecLab můžete navštívit v prostorách hlavního sálu kdykoli během přestávek v programu konference.

Prezentace partnerů

Jak vidí trendy v logistice naši partneři?

Setkat se s jejich zástupci můžete také během krátkých prezentací v průběhu přestávek v salónku při hlavním koferenčním sále. 

Svá řešení představí podrobněji LINTECH a FlexSim.

Prezentace partnerů v doprovodném programu budou v anglickém jazyce, bez překladu.

Příspěvky v hlavním programu budou tlumočeny do českého, německého a anglického jazyka.

Program může být změněn.

Na koho se můžete těšit

Klaus Straub

co-CEO & Founder
xelerate
ex-CIO & SVP | BMW Group

Digitální transformace v měnícím se světě

Společnost Xelerate podporuje firmy vytvářením center pro vývoj softwaru v Portugalsku, přičemž uplatňuje systém generálního dodavatele. Její zakladatel Klaus Straub získal během téměř dvacetileté kariéry na pozici CIO mnoho ocenění, mj. v Německu, Švýcarsku a Rakousku, např. CIO roku 2006 v rámci BMW Group, CIO desetiletí 2001–2011 časopisu CIO.de, CIO roku / Cena za inovaci 2018, a v roce 2014 byl také uveden do německé Síně slávy v oboru IT. V přednášce seznámí posluchače s osvědčenými postupy a tipy, jak pružně reagovat na neustálé proměny prostředí v automobilovém průmyslu.

Během dlouholetého působení v oboru pracoval pro řadu špičkových firem. Profesní dráhu zahájil ve společnosti Daimler Benz AG, kde zastával několik vedoucích pozic v různých obchodních jednotkách. Cenných zkušeností nabyl jako CIO Corporate Vice President společnosti Siemens VDO Automotive AG nebo jako CIO a Vice President společnosti Audi AG. V roce 2012 se vrátil do mnichovské centrály BMW Group, kde pracoval jako Leader of Organisation Development and Process Management, později zastával v rámci skupiny funkci CIO a Senior Viceprezident IT.

David Strnad

Head of Brand Logistics
Škoda Auto

Logistika Škoda Auto za oponou

David Strnad působí ve Škoda Auto již 22 let. V roce 2020 se stal vedoucím Logistiky značky Škoda. Zahraniční zkušenosti získal David v koncernu Volkswagen, kde měl možnost prostřednictvím rozvojového programu pro mladé manažery působit v provozu koncernové značky Audi v Neckarsulmu, v letech 2018-2019 vedl logistiku Volkswagen Group v ruské Kaluze.​

Jak může vypadat proces digitalizace a automatizace ve firmě, jakou je Škoda Auto? I na to se David Strnad zaměří ve své prezentaci, ve které přiblíží konkrétní příklady projektů, jejich průběh, ale i překážky, které bylo nutné překonat. Představí také výzvy a specifika logistického procesu v souvislosti s nástupem elektromobility.

Robert Cameron

Head of Production, Logistics and Aftermarket Department
VDA

Odvážný nový svět – tváří v tvář změněné realitě dodavatelského řetězce v automobilovém průmyslu

Německé sdružení automobilového průmyslu (Verband der Automobilindustrie, VDA) má 680 členů, včetně všech významných výrobců OEM a dodavatelů s výrobními závody v Německu. Posláním VDA je působit jako silný hlas celého odvětví v německých a evropských legislativních procesech a také standardizovat procesy IT, administrativy, logistiky a výroby v rámci předkonkurenčního vývoje.

Robert Cameron v současné době pracuje jako ředitel výroby, logistiky a poprodejních služeb ve VDA. Na konferenci TAL představí své dvacetileté zkušenosti z oblasti logistiky a plánování v automobilovém průmyslu, včetně pohledu člena dozorčí rady platformy Odette podporující standardizaci a služby pro celý dodavatelský řetězec automobilového průmyslu v Evropě.

V prezentaci se zabývá novým světem automobilové logistiky a novými pravidly, která musíme znát a dodržovat. V posledních dvou letech čelí dodavatelský řetězec v automobilovém průmyslu větším výzvám než za celé předchozí půlstoletí. Které zásady je třeba opustit a jak se mají manažeři logistiky pohybovat v neprobádaných vodách?

Tom Bianculli

Chief Technology Officer
Zebra Technologies

Jak na změnu zavedených pořádků ve výrobě: Narušujte, nebo budete překonáni.

Thomas Bianculli je zodpovědný za vyhledávání nových příležitostí, koordinaci s produktovými týmy v oblasti vývoje pokročilých technologií, strategie produktů a řešení a anorganických investic. Biancullimu bylo uděleno více než 20 amerických patentů a je významným inovátorem společnosti Motorola a členem vědecké poradní rady. Nedávno byl časopisem Technology Magazine jmenován jedním ze 100 nejlepších technologických lídrů roku 2021. Jaké technologie změní tvář logistiky, jak ji známe dnes? Nakreslete si obrázek své technologické budoucnosti s Thomasem Biancullim na konferenci TAL 2023. 

Společnost Zebra, která má ekosystém více než 10 000 partnerů ve více než 100 zemích, poskytuje služby zákazníkům všech velikostí - včetně 94 % společností z žebříčku Fortune 100 - s oceňovaným portfoliem hardwaru, softwaru, služeb a řešení, která digitalizují a automatizují pracovní postupy.  

Corina Zielbauer

Head of Cost Engineering and Benchmarking
Bosch Czech Republic

Zelená logistika – transparentnost uhlíkové stopy

Skupina Bosch je předním světovým poskytovatelem technologií a služeb, který působí téměř ve všech zemích světa a zaměstnává více než 400 000 lidí. Corina Zielbauer pracuje v současné době jako Head of Cost Engineering and Benchmarking ve společnosti Bosch v Českých Budějovicích. Zkušenosti s plánováním výroby získala ve společnostech Mahle Filtersysteme a Tsetinis, která poskytuje poradenství pro automobilový průmysl. Vedle sledování nákladů se zaměřuje na to, jak prakticky začlenit udržitelnost do každodenního provozu společnosti.

V přednášce se bude zabývat osvědčenými postupy pro zajištění udržitelnosti během životního cyklu zboží, od výroby a používání přes opětovné využití až k recyklaci, což je pro naši budoucnost naprosto zásadní. Důležitou součástí tohoto úsilí je přirozeně logistika. Aby bylo vůbec možné vyhodnocovat nejvýznamnější faktory v optimalizaci CO2, je zásadní zajistit transparentnost. Získejte užitečné informace o posuzování a optimalizaci strategií snižování emisí CO2 v logistice, konkrétně v oblasti obalů.

Denis Kittrich

Industry Engineer
Brano a.s.

Propojení digitalizace výrobních linek a logistiky firmy Brano a.s.

Jak vypadala cesta k plně automatizovanému skladu? Digitální propojení výrobních linek je základní kámen k rozvoji průmyslu 4.0. Ve firmě Brano zabývající se výrobou autodílů je digitalizace zahrnující propojení výrobních linek s ERP systémem a vývoj vlastní platformy MES systému téma již několik let. Oblast interní logistiky a datové propojení logistických a výrobních procesů však zůstávaly opomíjeny.

Digitalizace logistických procesů téměř neexistovala. Pro Brano to znamenalo velkou výzvu, ale také obrovskou příležitost pro automatizaci a digitalizaci logistických procesů. V roce 2021 začala realizace projektu plně automatizovaného skladu, který změnil tok materiálu a informací ve firmě, ale také posunul chápání interní logistiky do 21. století. Proto byl tento projekt nazván Logistika 21.

Denis Kittrich stál u zrodu myšlenky digitalizace výrobních linek a logistiky a také u všech fází realizace projektu. Podělí se o zkušenosti s výraznou změnu fungování výroby i o výsledné přínosy automatizace z pohledu procesního inženýra.

Jiří Žižka

Project Manager
Aimtec

Propojení digitalizace výrobních linek a logistiky firmy Brano a.s.

Jiří dlouhodobě působí jako Project Manager ve společnosti Aimtec. Zabývá se především implementací systému DCIx pro oblast logistiky a výroby včetně jeho integrace na vnitropodnikové systémy. V posledních letech se specializuje na realizaci plně automatizovaných projektů.

V rámci projektu se společností Brano řídil projekt zavedení nového plně automatizovaného skladu materiálu a rozpracované výroby. Různé technologie od pěti dodavatelů propojil se systémem WMS v jeden funkční celek. V přednášce bude hovořit o tom, jak dodat složitý projekt v automatizaci, co znamená digitalizační platforma a poradí, na jaké komplikace se připravit.

Frédéric Vétil

VP Manufacturing 4.0
Safran

Digitální transformace skupiny Safran

Frédéric Vétil pracuje v rámci skupiny Safran ve vysokých vedoucích funkcích průmyslové výroby a inženýrských činností déle než 30 let. Má za sebou řadu úspěchů v oblastech výzkumu a vývoje, řízení jakosti, výrobního inženýringu, IT systémů a monitorování dat. 

V přednášce se zaměří na to, jak společnost Safran vytvořila plán pro uplatnění metodického přístupu Digital Thread spočívajícího na čtyřech taktických pilířích, jimiž jsou Design 4.0, Výroba 4.0, Podpora a služby 4.0 a Pracoviště 4.0, aby se vypořádala s výzvami během vývoje produktu a dosáhla efektivity, kvality a zrychlení vývoje pomocí vhodných nástrojů Průmyslu 4.0. 

Bindioa Ouali

Enterprise Architect & OTT Director
SAFRAN CABIN

Digitální transformace skupiny Safran

Safran je mezinárodní skupina působící na trhu v oblastech systémů protivzdušné obrany a vesmírných technologií. Jako třetí největší světový hráč v oblasti letectví a kosmonautiky přináší průlomové technologie, pokročilou výrobu a inovační plány pro udržení ekologických priorit a své průmyslové výkonnosti. Jednou ze tří hlavních rámcových oblastí inovací je digitální transformace, od návrhu produktu přes výrobu až k zákaznickým službám, s cílem zvyšovat výkon a kvalitu ve všech činnostech. 

Bindioa Ouali působí ve vysokých manažerských pozicích v oboru průmyslové výroby a inženýrských činností v zemích střední Evropy už přes deset let. Má za sebou prokazatelné výsledky v zavádění nových produktů, vytváření výrobních a souvisejících procesů, návrhu automatizovaných linek, Průmyslu 4.0 a v oblasti transferů výroby. Na konferenci promluví o tom, jak společnost Safran přistupuje k podnikové architektuře v rámci digitální transformace s cílem dosáhnout hmatatelných výstupů a udržitelnosti. 

Kateřina Donate

Head of Logistics
SCHERDEL

Automatizace logistiky ve společnosti SCHERDEL

Společnost Technické pružiny SCHERDEL s.r.o. vyrábí technické pružiny pro osobní automobily a také montované sestavy pro elektromobily. Patří do německé rodinné firmy SCHERDEL Group, která ve 32 pobočkách po celém světě zaměstnává přes 5900 pracovníků. 

Kateřina působí jako vedoucí logistiky ve firmě SCHERDEL, a právě v oblasti logistiky a automotive se pohybuje s přestávkami již více než deset let. V projektu automatizovaného skladu v závodu společnosti Technické pružiny SCHERDEL má Kateřina na starosti Warehouse Management System DCIx z pohledu interního zásobování materiálu. Během přednášky přiblíží, jak prakticky nový sklad funguje, jakému úskalí museli čelit a co to firmě v oblasti skladování přináší. 

Michael Kuhn

Head of Organization
SCHERDEL

Automatizace logistiky ve společnosti SCHERDEL

Michael Kuhn pracuje ve skupině SCHERDEL už přes 16 let a v oblasti logistiky, IT a controllingu má za sebou více než 10 let zkušeností. Společnost Technické pružiny SCHERDEL s.r.o. vyrábí technické pružiny pro osobní automobily a také montované sestavy pro elektromobily. Patří do německé rodinné firmy SCHERDEL Group, která ve 32 pobočkách po celém světě zaměstnává přes 5900 pracovníků. 

Nedostatek lidí v logistických provozech a potřeba standardizace dovedly společnost k realizaci projektu, jehož součástí byl automatizovaný sklad, s cílem propojit všechny technologie s digitalizační platformou připravenou pro budoucnost. Jaké hranice bylo třeba překonat a jak projektový tým spolupracoval s klíčovými uživateli a dalšími zaměstnanci? Více se o této případové studii dozvíte na konferenci TAL 2023. 

Cyril Klepek

CEO & Founder
Cyrkl

Efektivita a udržitelnost díky cirkulární ekonomice: příklady z praxe

Cyril je zakladatel a ředitel green-tech startupu Cyrkl, v současné době největší evropské recyklační platformy a poradenské firmy, které vidí v odpadu zdroj, kdy pomocí pokročilých technologií propojuje původce odpadů s finálními zpracovateli. Cyril získal ocenění Global Digital Disruption od společnosti Globant a byl zařazen do výběru top inovátorů pro rok 2020 od Hospodářských novin a Czechcrunch. Cyril je expertem na poli inovací a cirkulární ekonomiky. Absolvoval VŠE obor Ekonomie a hospodářská politika, kde pokračoval na doktorské studium. V tomto období měl zároveň na starosti inovace v Raiffeisenbank a vznik Raiffeisen Advisory. Byl inovačním leaderem v agentuře Direct People a je šéfredaktorem publikací Cirkulární Česko 1 až 3.


Udržitelnost znamená efektivita času při real time nakládce odpadu, úspor při reverzní logistice, kapitálů při closed loop řešení. Úspora materiálů a energií. Na příkladu 18 tisíc klientů předního green-tech startupu Cyrkl a klientů jako je ŠKODA AUTO anebo IKEA se podíváme, co lze dělat i u vás ve firmě. 

Petr Jan Juračka

Photographer

Co v hledáčku nevidíte? Skryté zákulisí přírodní fotografie

Když se Petr narodil, jeho rodičům doktoři tvrdili, že možná postupně zcela oslepne. Nestalo se tak. Z Petra se naopak stal fotograf a celoživotní vášeň pro pátrání po kráse skrz hledáček propojil i s profesí biologa. Věnuje se cestovatelské fotografii, dronům, a dokonce i fotografování skrz mikroskop. V Petrově portfoliu najdete projekty pro Zoo Praha, Národní muzeum či National Geographic.

Ve své přednášce se Petr zaměří na hned několik výprav na Island. Divoká příroda, která se proměňuje ze sopečného prachu na ledová jezera a zelené vodopády mrknutím oka, přinesla nezapomenutelné snímky i zážitky. Kolik času, práce, kilo zátěže a kilometrů se skrývá za každou z jeho fotografií? 

Kontakt

Tereza Žáková
+420 725 490 084
tereza.zakova@aimtecglobal.com

© 2023 Aimtec