Program 2020

  

Čtvrtek, 20. 2. 2020

8:30-9:30 Registrace
9:30-9:45

Zahájení

Josef Bernard, Hejtman Plzeňského kraje
Richard Brunner, Regionální ředitel Obchodní a průmyslové komory Regensburg pro Horní Falc / Kelheim
Roman Žák, předseda představenstva Aimtec

9:50-10:20

Hnací motor digitální transformace

Filip Dřímalka, CEO, Digiskills.cz
10:25-11:15

Logistika jako nové high-tech odvětví

Keynote

Marco Prüglmeier, Project Manager Innovation and Industry 4.0 in Logistics, BMW Group

11:15-11:45

 

Coffee Break

11:30-11:40 (doprovodný program)

Daniel Bičík, PreSales Senior Specialist, SAP ČR

SAP Extended Warehouse Management: Přínosy řešení nejen pro automobilový průmysl

11:45-12:15

Logistika ŠKODA AUTO: Digitální transformace

Jiří Cee, Vedoucí Logistiky značky ŠKODA, ŠKODA AUTO

12:20-12:45

Automatizace – využijte potenciál svého skladu naplno

Ivana Klubalová, Head of Logistics, Hella Innenleuchten - Systeme Bratislava

12:45-14:15


Oběd

13:30-13:45 (doprovodný program)

Analytické trendy ve výrobních operacích

Donovan Spronk, Snr. Manager | Analytics and Information Management, Deloitte

13:50-14:00 (doprovodný program)

Uplatnění laserů v průmyslu

Martin Vlk, technicko-obchodní poradce, Lintech

14:15-14:40

Digitalizace materiálových toků ve Fehrer Bohemia

David Štětina, SAP Freelance Consultant

Halka Kračmerová, SAP Senior Business Consultant, Aimtec

14:45-15:15

Autonomní a inteligentní továrna

Faouzi Grebici, Industry Solution Manager EMEA, OMRON

15:20-16:05

Who is the driver?

Panelová diskuze na téma automatizace v logistice

moderátor: Paul Norford, Solutions Evangelist, EMEA & APAC, Zebra Technologies

Marco Prüglmeier, Project Manager Innovation and Industry 4.0 in Logistics, BMW Group

Jiří Ovesný, jednatel, IntraLog Services 

Rostislav Schwob, Supply Chain Solutions Director, Aimtec

Přemysl Zeman, Project Manager, Logio

16:05-16:20 Coffee Break
16:20-16:45

Jak dostat kamiony pod kontrolu pomocí Yard Management System (YMS)

Petr Jurčík, Team Leader WPS , Webasto Roof & Components Czech Republic

Vít Glasl, Business Development Manager, Aimtec

16:50-17:15

Efektivní plánování výroby a zdrojů díky APS

Jan Stejskal, Logistics Manager, Autoneum CZ

17:15 Závěr

V pauze mezi hlavním programem konference a společenským večerem můžete využít prostor chill-out zóny.

19:00-23:00

Společenský večer

Po skončení odborného programu bude následovat společenský večer v prostorách Parkhotelu Plzeň. Těšit se můžete na skvělé hudební hosty. Zahrají hudebník, výtvarník a zpěvák Iby Pop s kapelou a přivítáme jedinečnou violoncellistku Terezii Kovalovou.

Doprovodný program

8:30-17:15

#AimtecLab

Jaké technologie zkoumá Aimtec pro využití v průmyslu? Kde jsme už aplikovali rozšířenou nebo virtuální realitu?

Navštivte zónu #AimtecLab v prostorách hlavního sálu kdykoli během přestávek v programu konference.

Prezentace partnerů

Jak vidí trendy v logistice naši partneři?

Setkat se s jejich zástupci můžete nejen po celý den v rámci doprovodné výstavy, ale i během krátkých prezentací v průběhu přestávek v salónku při hlavním koferenčním sále. 

Svá řešení představí podrobněji Deloitte, Lintech i SAP. 

Prezentace partnerů v doprovodném programu budou v anglickém jazyce, bez překladu.

Příspěvky v hlavním programu budou tlumočeny do českého, německého a anglického jazyka.

Program může být změněn.

Videa z prezentací

Prohlédnout videa

Řečníci na TAL 2020

Marco Prüglmeier

Project Manager Innovation and Industry 4.0 in Logistics
BMW Group

Logistika jako nové high-tech odvětví

„Pro budoucnost logistiky BMW Group máme jasnou vizi. Automatizaci a digitalizaci logistických procesů i autonomní systémy chápeme jako klíčové prvky pro přípravu logistiky BMW Group na výzvy, které přináší globální konkurence.”

Marco začal pracovat pro BMW Group v roce 1998 a od roku 2015 zodpovídá za rozvoj inovativních logistických aplikací, jako je např. autonomní doprava, logistická robotika, mobilní zařízení, bezpapírová logistika, rozšířená realita (AR), virtuální realita (VR) a umělá inteligence (AI). Nyní je připraven podělit se s vámi o své zkušenosti na konferenci TAL.

Jiří Cee

Vedoucí Logistiky značky ŠKODA
ŠKODA AUTO

Logistika ŠKODA AUTO: Digitální transformace

ŠKODA AUTO a.s. je největší výrobce automobilů v České republice a letos oslaví významné jubileum – 125 let od počátku její existence, patří tak k nejdéle kontinuálně aktivním automobilkám na světě. Sídlo společnosti je v Mladé Boleslavi, kde je i největší výrobní závod, v rámci ČR má dva další výrobní závody v Kvasinách a ve Vrchlabí. Od roku 1991 je součástí koncernu Volkswagen. Dlouhodobě je největší českou firmou podle tržeb, největším českým exportérem a jedním z největších českých zaměstnavatelů.

Jiří Cee je zaměstnán ve společnosti ŠKODA AUTO již 40 let, během kterých pracoval na různých pozicích a posledních 20 let je vedoucím Logistiky značky ŠKODA. V současné době má na starosti více jak 3000 pracovníků v českých i zahraničních závodech. Je rovněž garantem Zelené logistiky v koncernu Volkswagen a aktivně se podílí na zlepšování životního prostředí. V období jeho vedení získala Logistika značky ŠKODA řadu významných cen za logistické inovační projekty. V roce 2019 získal mimořádné a nejvyšší ocenění Logistické síně slávy za celoživotní přínos pro logistiku.

Ivana Klubalová

Head of Logistics
Hella Innenleuchten - Systeme Bratislava

Automatizace – využijte potenciál svého skladu naplno

Společnost HELLA je tradičním dodavatelem automobilového průmyslu s centrálou v Německu. Slovenská pobočka se připojila ke korporátní strategii automatizace, ve které vidí nejen trend, ale především praktické výhody, mezi které patří například eliminace chyb, úspora místa nebo větší efektivita skladových procesů.

Ivana Klubalová působí ve společnosti Hella Innenleuchten - Systeme Bratislava, s.r.o. jako vedoucí logistiky. U projektu automatizace procesů v materiálovém skladu stála od jeho samotného začátku. Podílela se na tvorbě zadání, výběru dodavatelů a měla zodpovědnost za volbu a úspěšnou implementaci vhodného řešení. Ve svém příspěvku vám poví o tom, co znamená zavést do logistiky prvky automatizace a sladit veškeré technologie s lidmi.

Filip Dřímalka

CEO
Digiskills.cz

Hnací motor digitální transformace

Filip Dřímalka je expert v oblasti digitální transformace organizací. Pomáhá společnostem v regionu střední a východní Evropy nastavovat jejich digitální a inovační strategie, zvyšovat digitální kompetenci zaměstnanců a vyhledávat technologické partnery. 

Filip je přesvědčen, že v dnešní době je každá společnost technologická. Neomezuje však svou pozornost jen na technologie. Jak jsou na tom lidé?  Ve své prezentaci Filip ukáže, jak budovat inovační kulturu v celé organizaci. Zaměří se na všechny tři úrovně digitální transformace dle vlastní metodiky HOT – Human, Organizational and Technological. Přijďte se inspirovat příklady společností, které svou digitální transformaci už začaly.

Petr Jurčík

Team Leader WPS
Webasto Roof & Components Czech Republic

Jak dostat kamiony pod kontrolu pomocí Yard Management System (YMS)

Společnost Webasto je celosvětový leader v oblasti výroby střešních oken, nezávislého topení a v poslední době i v oblasti elektromobility, zejména baterií a nabíječů. Webasto Production System (WPS) team v Liberci dostal za úkol zefektivnit organizaci vozidel v závodě a odstranit situace, kdy v jeden okamžik bylo na vykládku nebo nakládku více vozidel než vykládacích míst a obsluhy. Zároveň byl požadavek na co nejkratší návratnost celého projektu. Řešením se stal YMS, pomocí kterého je možné plánovat vykládky a nakládky v závislosti na počtu míst a obslužného personálu, včetně automatického ovládání závor a vpouštění vozidel do areálu firmy.  

Petr Jurčík pracuje ve společnosti Webasto 6 let, během kterých prošel několika pozicemi, od výroby až na současnou pozici Team Leadera WPS, kde je jeho hlavním úkolem hledání úspor v rámci všech oddělení závodu. Petr se podílí na implementaci projektů i na globální úrovni. Společně s Vítem Glaslem z firmy Aimtec vám ukáže, jak s využitím cloudu automatizovat pohyb vozidel ve vašem závodě. 

Jan Stejskal

Logistics Manager
Autoneum CZ

Efektivní plánování výroby a zdrojů díky APS

Společnost Autoneum je světovým a technologickým lídrem v řešeních akustického a tepelného managementu vozidel. Vizí a cílem společnosti je digitalizace všech logistických procesů, z nichž v roce 2019 šlo především o proces výrobního plánování. Advanced Planning and Scheduling (APS) systém má sloužit především k zajištění maximálního zefektivnění procesů a využití všech zdrojů potřebných pro výrobu a zefektivnění plánování výroby vůbec. 

 

Jan Stejskal pracuje ve společnosti Autoneum CZ s.r.o. v Chocni jako manažer logistiky a byl od začátku zodpovědný za projekt implementace APS systému. Společně s dedikovaným týmem vytvářel GAP analýzu a následně nesl odpovědnost za rozhodnutí, jaký APS bude nasazen, včetně řádné a úspěšné implementace. Nyní představuje zvolené řešení i v rámci evropské skupiny závodů společnosti Autoneum. Ve svém příspěvku se s Vámi podělí o své zkušenosti z projektu a o jeho přínosy. 

David Štětina

SAP Freelance consultant

Digitalizace materiálových toků ve Fehrer Bohemia

Společnost Fehrer Automotive vyrábí komponenty pro automobilový průmysl po celém světě, v Liberci konkrétně loketní opěry a středové konzole. Liberecký závod je jedním z nejvýznamnějších v celé skupině, a proto je řada nových projektů situována právě sem. Vzhledem k nárůstu objemů výroby bylo nutné vybudovat novou skladovou halu a nastavit procesy a softwarovou podporu tak, aby odpovídaly novému tisíciletí. Požadavkem byl Warehouse Management System (WMS), který zvládne všechna specifika libereckého závodu a zároveň bude přímo napojen na korporátní SAP ERP. Řešením se stalo SappyWMS, které se ve Fehreru nestará jen o pouhou evidenci procesů, ale řídí také poloautomatické VNA vozíky a vláčky.

David Štětina působí jako nezávislý konzultant v oblasti logistiky a výroby. Ve výrobních závodech Fehrer Bohemia se podílel na budování řídicích procesů a systémové podpory; v prezentované případové studii působí jako vedoucí projektu ze strany zadavatele. Ve své prezentaci ukáže, jak nová hala a technologie v ní umožnily Fehreru kvalitativní skok směrem k logistice budoucnosti.

Kontakt

Marie Nováková
+420 732 664 815
marie.novakova@aimtecglobal.com

© 2020 Aimtec