Program

16. 5. 2023, Plzeň

Jako každý rok pro vás připravujeme program ve spolupráci se zkušenými praktiky z oboru. TAL 2023 představí inspirativní myšlenky, praktické případové studie i prostor pro diskuzi a vaše témata. Řeč bude o budoucnosti Supply Chainu, automatizaci, digitalizaci i dalších logistických trendech. Program budeme postupně doplňovat na těchto stránkách.

V průběhu celého dne bude přístupná Experience Zone, kde se můžete setkat s partnery konference a vyzkoušet si technologické vychytávky.

Po skončení odborného programu bude následovat společenský večer, kde můžeme sdílet dojmy nad dobrým jídlem a pitím.

Přidáte se?

 

Registrace

Úterý, 16. 5. 2023

Hlavní program


8:30 – 9:30 Registrace
9:30 – 9:45

Zahájení

9:50  10:20

Brave New World – tváří v tvář změněné realitě dodavatelského řetězce v automotive

Robert Cameron, Head of Production, Logistics and Aftermarket Department, VDA
10:25 – 11:00

Digitální transformace v měnícím se světě

Klaus Straub, co-CEO a zakladatel, xelerate | ex-CIO BMW Group, Audi

11:00 – 11:30

Coffee Break / Partners Spotlight Stream

   

11:15 – 11:25

Laser marking for possible use in logistics, 2D codes verification and reading (EN)

Jan Havlíček, Lintech

11:30 – 12:05

Trendy logistiky ŠKODA AUTO 

David Strnad, Vedoucí Logistiky značky, ŠKODA AUTO

12:10 – 12:45

TBD

Tom Bianculli, Chief Technology Officer, Zebra Technologies

12:45 – 14:15

Oběd a networking

14:15 – 14:40

Propojení digitalizace výrobních linek a logistiky firmy Brano a.s.

Denis Kittrich, Průmyslový inženýr, Brano

Jiří ŽižkaProject Manager, Aimtec

14:45 – 15:10

Automatizace logistiky společnosti Scherdel

Kateřina Donate, Vedoucí logistiky, Scherdel

Michael Kuhn, Head of Organization, Scherdel 

15:15 – 15:40

Digitální transformace skupiny SAFRAN

Frédéric Vétil, VP Manufacturing 4.0, SAFRAN

Bindioa OualiEnterprise Architect & OTT Director, SAFRAN CABIN

15:40 – 16:10 Coffee Break / Partners Spotlight Stream

   

15:55 – 16:05

FlexSim: A Digital-Twin Process Improvement Application (EN)

Bill Nordgren, FlexSim

16:10– 16:35

Zelená logistika – transparentnost uhlíkové stopy

Corina Zielbauer, Head of Cost Engineering and Benchmarking, Bosch

16:40 – 17:05

Efektivita a udržitelnost díky cirkulární ekonomice: příklady z praxe

Cyril Klepek, CEO a zakladatel, Cyrkl

17:10 – 17:30

Co v hledáčku nevidíte? Skryté zákulisí přírodní fotografie

Petr Jan Juračka, Fotograf

17:30

Závěr

V pauze mezi hlavním programem konference a společenským večerem můžete využít prostor chill-out zóny.

19:30 – 22:00

Společenský večer

Po skončení odborného programu bude následovat společenský večer v prostorách Parkhotelu Plzeň, který hudebně doprovodí James Harries. Přijďte si po konferenčním dni neformálně popovídat s kolegy z oboru!

Doprovodný program

8:30 – 17:30

#AimtecLab – Aimtec Digital Factory Showcase

Jaké technologie připravil Aimtec pro využití v průmyslu? Přijďte nahlédnout pod pokličku nejmodernějším technologiím. Rozšířená realita jako hudba budoucnosti? Přesvědčíme vás o opaku!

AimtecLab můžete navštívit v prostorách hlavního sálu kdykoli během přestávek v programu konference.

Prezentace partnerů

Jak vidí trendy v logistice naši partneři?

Setkat se s jejich zástupci můžete také během krátkých prezentací v průběhu přestávek v salónku při hlavním koferenčním sále. 

Svá řešení představí podrobněji Lintech a Flexsim.

Prezentace partnerů v doprovodném programu budou v anglickém jazyce, bez překladu.

Příspěvky v hlavním programu budou tlumočeny do českého, německého a anglického jazyka.

Program může být změněn.

Na koho se můžete těšit

Klaus Straub

Co-CEO a zakladatel
xelerate
ex-CIO & SVP | BMW Group

Digitální transformace v měnícím se světě

Společnost Xelerate podporuje firmy vytvářením center pro vývoj softwaru v Portugalsku, přičemž uplatňuje systém generálního dodavatele. Její zakladatel Klaus Straub získal během téměř dvacetileté kariéry na pozici CIO mnoho ocenění, mj. v Německu, Švýcarsku a Rakousku, např. CIO roku 2006 v rámci BMW Group, CIO desetiletí 2001–2011 časopisu CIO.de, CIO roku / Cena za inovaci 2018, a v roce 2014 byl také uveden do německé Síně slávy v oboru IT. V přednášce seznámí posluchače s osvědčenými postupy a tipy, jak pružně reagovat na neustálé proměny prostředí v automobilovém průmyslu.

Během dlouholetého působení v oboru pracoval pro řadu špičkových firem. Profesní dráhu zahájil ve společnosti Daimler Benz AG, kde zastával několik vedoucích pozic v různých obchodních jednotkách. Cenných zkušeností nabyl jako CIO Corporate Vice President společnosti Siemens VDO Automotive AG nebo jako CIO a Vice President společnosti Audi AG. V roce 2012 se vrátil do mnichovské centrály BMW Group, kde pracoval jako Leader of Organisation Development and Process Management, později zastával v rámci skupiny funkci CIO a Senior Viceprezident IT.

David Strnad

Vedoucí Logistiky značky
ŠKODA AUTO

Trendy logistiky ŠKODA AUTO

David Strnad působí ve ŠKODA AUTO již 22 let. V roce 2020 se stal vedoucím Logistiky značky ŠKODA. Zahraniční zkušenosti získal David v koncernu Volkswagen, kde měl možnost prostřednictvím rozvojového programu pro mladé manažery působit v provozu koncernové značky Audi v Neckarsulmu, v letech 2018-2019 vedl logistiku Volkswagen Group v ruské Kaluze.​

Jak může vypadat proces digitalizace a automatizace ve firmě, jakou je ŠKODA AUTO? I na to se David Strnad zaměří ve své prezentaci, ve které přiblíží konkrétní příklady projektů, jejich průběh, ale i překážky, které bylo nutné překonat. Představí také výzvy a specifika logistického procesu v souvislosti s nástupem elektromobility.

Robert Cameron

Head of Production, Logistics and Aftermarket Department
VDA

Odvážný nový svět – tváří v tvář změněné realitě dodavatelského řetězce v automobilovém průmyslu

Německé sdružení automobilového průmyslu (Verband der Automobilindustrie, VDA) má 680 členů, včetně všech významných výrobců OEM a dodavatelů s výrobními závody v Německu. Posláním VDA je působit jako silný hlas celého odvětví v německých a evropských legislativních procesech a také standardizovat procesy IT, administrativy, logistiky a výroby v rámci předkonkurenčního vývoje.

Robert Cameron v současné době pracuje jako ředitel výroby, logistiky a poprodejních služeb ve VDA. Na konferenci TAL představí své dvacetileté zkušenosti z oblasti logistiky a plánování v automobilovém průmyslu, včetně pohledu člena dozorčí rady platformy Odette podporující standardizaci a služby pro celý dodavatelský řetězec automobilového průmyslu v Evropě.

V prezentaci se zabývá novým světem automobilové logistiky a novými pravidly, která musíme znát a dodržovat. V posledních dvou letech čelí dodavatelský řetězec v automobilovém průmyslu větším výzvám než za celé předchozí půlstoletí. Které zásady je třeba opustit a jak se mají manažeři logistiky pohybovat v neprobádaných vodách?

Tom Bianculli

Chief Technology Officer
Zebra Technologies

Zebra

Corina Zielbauer

Head of Cost Engineering and Benchmarking
Bosch

Zelená logistika – transparentnost uhlíkové stopy

Skupina Bosch je předním světovým poskytovatelem technologií a služeb, který působí téměř ve všech zemích světa a zaměstnává více než 400 000 lidí. Corina Zielbauer pracuje v současné době jako Head of Cost Engineering and Benchmarking ve společnosti Bosch v Českých Budějovicích. Zkušenosti s plánováním výroby získala ve společnostech Mahle Filtersysteme a Tsetinis, která poskytuje poradenství pro automobilový průmysl. Vedle sledování nákladů se zaměřuje na to, jak prakticky začlenit udržitelnost do každodenního provozu společnosti.

V přednášce se bude zabývat osvědčenými postupy pro zajištění udržitelnosti během životního cyklu zboží, od výroby a používání přes opětovné využití až k recyklaci, což je pro naši budoucnost naprosto zásadní. Důležitou součástí tohoto úsilí je přirozeně logistika. Aby bylo vůbec možné vyhodnocovat nejvýznamnější faktory v optimalizaci CO2, je zásadní zajistit transparentnost. Získejte užitečné informace o posuzování a optimalizaci strategií snižování emisí CO2 v logistice, konkrétně v oblasti obalů.

Denis Kittrich

Průmyslový inženýr
Brano

Propojení digitalizace výrobních linek a logistiky firmy Brano a.s.

Jak vypadala cesta k plně automatizovanému skladu? Digitální propojení výrobních linek je základní kámen k rozvoji průmyslu 4.0. Ve firmě Brano zabývající se výrobou autodílů je digitalizace zahrnující propojení výrobních linek s ERP systémem a vývoj vlastní platformy MES systému téma již několik let. Oblast interní logistiky a datové propojení logistických a výrobních procesů však zůstávaly opomíjeny.

Digitalizace logistických procesů téměř neexistovala. Pro Brano to znamenalo velkou výzvu, ale také obrovskou příležitost pro automatizaci a digitalizaci logistických procesů. V roce 2021 začala realizace projektu plně automatizovaného skladu, který změnil tok materiálu a informací ve firmě, ale také posunul chápání interní logistiky do 21. století. Proto byl tento projekt nazván Logistika 21.

Denis Kittrich stál u zrodu myšlenky digitalizace výrobních linek a logistiky a také u všech fází realizace projektu. Podělí se o zkušenosti s výraznou změnu fungování výroby i o výsledné přínosy automatizace z pohledu procesního inženýra.

Jiří Žižka

Project Manager
Aimtec

Jiří Žižka

Frédéric Vétil

VP Manufacturing 4.0
SAFRAN

SAFRAN Vetil

Bindioa Ouali

Enterprise Architect & OTT Director
SAFRAN CABIN

SAFRAN Bindi

Kateřina Donate

Vedoucí logistiky
Scherdel

Kateřina Donate

Michael Kuhn

Head of Organization
Scherdel

Michael Kuhn

Cyril Klepek

CEO a zakladatel
Cyrkl

CYRKL

Zajistěte si své místo ještě dnes

Registrace

Kontakt

Marie Mundilová
+420 732 664 815
marie.mundilova@aimtecglobal.com

© 2023 Aimtec