Program

Jako každý rok pro vás připravujeme program ve spolupráci se zkušenými řečníky i praktiky z oboru. TAL 2020 představí inspirativní myšlenky, praktické případové studie i prostor pro diskuzi a vaše témata. 

Po skončení odborného programu bude následovat společenský večer, kde můžeme sdílet dojmy nad dobrým jídlem a pitím.

Přidáte se?

Registrace

  

Čtvrtek, 20. 2. 2020

8:30-9:30 Registrace
9:30-9:45

Zahájení

Richard Brunner, Regionální ředitel Obchodní a průmyslové komory Regensburg pro Horní Falc / Kelheim
Roman Žák, předseda představenstva Aimtec
9:50-10:20

Hnací motor digitální transformace

Filip Dřímalka, CEO, Digiskills.cz
10:25-11:15

Logistika BMW Group – připravena na výzvy globální konkurence

Keynote

Marco Prüglmeier, Project Manager Innovation and Industry 4.0 in Logistics, BMW Group
11:15-11:45 Coffee Break
11:45-12:10

Automatizace – využijte potenciál svého skladu naplno

Ivana Klubalová, Head of Logistics, Hella Innenleuchten - Systeme Bratislava

12:15-12:40

Fehrer Bohemia (případová studie)

bude upřesněno
12:40-14:10 Oběd
14:10-14:40

Autonomní a inteligentní továrna

Faouzi Grebici, Industry Solution Manager EMEA, Omron

14:45-15:30

Who is the driver?

Panelová diskuze na téma automatizace v logistice

moderátor: Paul Norford, Solutions Evangelist, EMEA & APAC, Zebra Technologies

Marco Prüglmeier, Project Manager Innovation and Industry 4.0 in Logistics, BMW Group

Jiří Ovesný, jednatel, IntraLog Services 

Rostislav Schwob, Supply Chain Solutions Director, Aimtec

Přemysl Zeman, Project Manager, Logio

15:30-15:45 Coffee Break
15:45-16:10

Jak dostat kamiony pod kontrolu pomocí Yard Management System (YMS)

Petr Jurčík, Team Leader WPS , Webasto Roof & Components Czech Republic

Vít Glasl, Business Development Manager, Aimtec

16:15-16:40

Efektivní plánování výroby a zdrojů díky APS

Jan Stejskal, Logistics Manager, Autoneum CZ

16:45 Závěr
18:45-23:00

Společenský večer

Po skončení odborného programu bude následovat společenský večer v prostorách Parkhotelu Plzeň. Těšit se můžete na skvělé hudební hosty. Zahrají hudebník, výtvarník a zpěvák Iby Pop s kapelou a přivítáme jedinečnou violoncellistku Terezii Kovalovou.

Doprovodný program

8:30-16:45

#AimtecLab

Jaké technologie zkoumá Aimtec pro využití v průmyslu? Kde jsme už aplikovali rozšířenou nebo virtuální realitu?

Navštivte zónu #AimtecLab v prostorách hlavního sálu kdykoli během přestávek v programu konference.

Prezentace partnerů

Jak vidí trendy v logistice naši partneři?

Setkat se s jejich zástupci můžete nejen po celý den v rámci doprovodné výstavy, ale i během krátkých prezentací v průběhu přestávek v salónku při hlavním koferenčním sále.

Svá řešení představí podrobněji Deloitte, Lintech i SAP.

Příspěvky budou tlumočeny do českého, německého a anglického jazyka.

Program může být změněn.

Na koho se můžete těšit

Marco Prüglmeier

Project Manager Innovation and Industry 4.0 in Logistics
BMW Group

Logistika BMW Group – připravena na výzvy globální konkurence

„Pro budoucnost logistiky BMW Group máme jasnou vizi. Automatizaci a digitalizaci logistických procesů i autonomní systémy chápeme jako klíčové prvky pro přípravu logistiky BMW Group na výzvy, které přináší globální konkurence.”

Marco začal pracovat pro BMW Group v roce 1998 a od roku 2015 zodpovídá za rozvoj inovativních logistických aplikací, jako je např. autonomní doprava, logistická robotika, mobilní zařízení, bezpapírová logistika, rozšířená realita (AR), virtuální realita (VR) a umělá inteligence (AI). Nyní je připraven podělit se s vámi o své zkušenosti na konferenci TAL.

Ivana Klubalová

Head of Logistics
Hella Innenleuchten - Systeme Bratislava

Automatizace – využijte potenciál svého skladu naplno

Společnost HELLA je tradičním dodavatelem automobilového průmyslu s centrálou v Německu. Slovenská pobočka se připojila ke korporátní strategii automatizace, ve které vidí nejen trend, ale především praktické výhody, mezi které patří například eliminace chyb, úspora místa nebo větší efektivita skladových procesů.

Ivana Klubalová působí ve společnosti Hella Innenleuchten - Systeme Bratislava, s.r.o. jako vedoucí logistiky. U projektu automatizace procesů v materiálovém skladu stála od jeho samotného začátku. Podílela se na tvorbě zadání, výběru dodavatelů a měla zodpovědnost za volbu a úspěšnou implementaci vhodného řešení. Ve svém příspěvku vám poví o tom, co znamená zavést do logistiky prvky automatizace a sladit veškeré technologie s lidmi.

Filip Dřímalka

CEO
Digiskills.cz

Hnací motor digitální transformace

Filip Dřímalka je expert v oblasti digitální transformace organizací. Pomáhá společnostem v regionu střední a východní Evropy nastavovat jejich digitální a inovační strategie, zvyšovat digitální kompetenci zaměstnanců a vyhledávat technologické partnery. 

Filip je přesvědčen, že v dnešní době je každá společnost technologická. Neomezuje však svou pozornost jen na technologie. Jak jsou na tom lidé?  Ve své prezentaci Filip ukáže, jak budovat inovační kulturu v celé organizaci. Zaměří se na všechny tři úrovně digitální transformace dle vlastní metodiky HOT – Human, Organizational and Technological. Přijďte se inspirovat příklady společností, které svou digitální transformaci už začaly.

Petr Jurčík

Team Leader WPS
Webasto Roof & Components Czech Republic

Jak dostat kamiony pod kontrolu pomocí Yard Management System (YMS)

Společnost Webasto je celosvětový leader v oblasti výroby střešních oken, nezávislého topení a v poslední době i v oblasti elektromobility, zejména baterií a nabíječů. Webasto Production System (WPS) team v Liberci dostal za úkol zefektivnit organizaci vozidel v závodě a odstranit situace, kdy v jeden okamžik bylo na vykládku nebo nakládku více vozidel než vykládacích míst a obsluhy. Zároveň byl požadavek na co nejkratší návratnost celého projektu. Řešením se stal YMS, pomocí kterého je možné plánovat vykládky a nakládky v závislosti na počtu míst a obslužného personálu, včetně automatického ovládání závor a vpouštění vozidel do areálu firmy.  

Petr Jurčík pracuje ve společnosti Webasto 6 let, během kterých prošel několika pozicemi, od výroby až na současnou pozici Team Leadera WPS, kde je jeho hlavním úkolem hledání úspor v rámci všech oddělení závodu. Petr se podílí na implementaci projektů i na globální úrovni. Společně s Vítem Glaslem z firmy Aimtec vám ukáže, jak s využitím cloudu automatizovat pohyb vozidel ve vašem závodě. 

Jan Stejskal

Logistics Manager
Autoneum CZ

Efektivní plánování výroby a zdrojů díky APS

Společnost Autoneum je světovým a technologickým lídrem v řešeních akustického a tepelného managementu vozidel. Vizí a cílem společnosti je digitalizace všech logistických procesů, z nichž v roce 2019 šlo především o proces výrobního plánování. Advanced Planning and Scheduling (APS) systém má sloužit především k zajištění maximálního zefektivnění procesů a využití všech zdrojů potřebných pro výrobu a zefektivnění plánování výroby vůbec. 

 

Jan Stejskal pracuje ve společnosti Autoneum CZ s.r.o. v Chocni jako manažer logistiky a byl od začátku zodpovědný za projekt implementace APS systému. Společně s dedikovaným týmem vytvářel GAP analýzu a následně nesl odpovědnost za rozhodnutí, jaký APS bude nasazen, včetně řádné a úspěšné implementace. Nyní představuje zvolené řešení i v rámci evropské skupiny závodů společnosti Autoneum. Ve svém příspěvku se s Vámi podělí o své zkušenosti z projektu a o jeho přínosy. 

Zajistěte si své místo ještě dnes

Registrace

Kontakt

Marie Nováková
+420 732 664 815
marie.novakova@aimtecglobal.com

© 2020 Aimtec